Politika
26 Aralık 2018 ( 922 görüntülenme )

9 İLDE DALGA DALGA GÖZALTI!..

FETÖ-PYD silahlı terör örgütünün TSK içerisindeki yapılanmasına yönelik İzmir merkezli 9 ilde 30 asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

25’İ MUVAZZAF ASKER

FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki kripto yapılanmasına yönelik olarak ardışık aramalarda tespit edilen 3’ü ihraç askeri öğrenci, 2’si emekli, diğerleri ise Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığında görevli toplam 30 asker şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

İzmir merkezli olmak üzere Ankara, Mersin, Aydın, Muğla, Manisa, Siirt, Konya ve Sivas'ta yapılan operasyonlarda; 21 kişi gözaltına alındı. 9 şüphelinin aranmasına devam ediliyor.

ŞENER ‘FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI AKP’NİN İÇİNDE’ DEMİŞTİ

AKP kurucularından olan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, TV5 ekranlarında yayınlanan ‘Gizli Dosya’ programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Abdüllatif Şener, FETÖ’nün siyasi ayağının AKP’nin içinde olduğunu söyledi. FETÖ’yü büyütüp besleyenin AKP iktidarı olduğunu kaydeden Şener, şu ifadeleri kullandı:

‘İŞ BİRLİĞİ YAPAN SENSİN, BESLEYİP BÜYÜTEN SENSİN’

“BU FETÖ ile iş birliği yapan sensin. Onu büyütüp besleyen sensin. Onu devlete köklü bir şekilde yerleştiren sensin. 15 Temmuz darbesine kalkışan generallerin hemen hemen tamamını atayan sensin. Bankasının açılışını yapan sensin. Okullarına ve bankasına yasal izinler veren sensin. FETÖ’nün medyası 2014’teki yerel seçimler öncesine kadar sürekli AKP’yi destekledi. AKP’li milletvekillerinin boy boy Pensilvanya’da fotoğrafları çıkıyor. FETÖ’nün okulları referans olarak görüldü AKP tarafından. Yani tüm toplumu oraya yönlendirmişsin insanlar da iktidardan nasiplenmek için oraya doğru yönelmişler. Şimdi sen kendi içindekilere dokunmuyorsun.”

‘SİYASİ AYAK AKP’NİN İÇİNDE’


“FETÖ’nün siyasi ayağı AKP’nin içerisinde. Kendi içinde olduğu için siyasi ayağın ortaya çıkmasıyla uğraşmıyorlar. Kendi içindeki FETÖ’cüleri ayıklamaya kalktığı takdirde vatandaş diyecek ki ‘FETÖ’nün merkezi burasıymış’. Kendi içerisindekileri deşifre etse siyaseten yıpranacaklar. Bunu önlemek için kendi içerisindekileri ortaya çıkarmıyor. “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ