Genel
08 Eylül 2018 ( 2714 görüntülenme )

Perinçek açtı ağzını yumdu gözünü... 'HAVA DUMAN!

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Aydınlık gazetesi yazarı Doğu Perinçek, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi.


'KATİL ESAD SÖYLEMİ BİR ABD PROJESİ'

Odatv'de yer alan habere göre, Doğu Perinçek yazısının girişinde, “Katil Esad” söylemine karşı çıktı. Irak’ta “Katil Saddam” dedikten sonra “Barzanistan”ın kurulduğunu, Libya’da “Katil Kaddafi” dedikten sonra ülkenin parçalandığını, Suriye’de de “Katil Esad” dedikten sonra PKK’nın ülkede kantonlar kurduğunu hatırlatan Doğu Perinçek, “ABD ile İsrail’in PKK/YPG/YPD’nin yönettiği kantonları koruma girişimleri ‘Katil Esad’ kampanyasıyla yürütülüyor” ifadelerini kullandı.

'ABD-İSRAİL PROPAGANDASI'

Dünkü Tahran zirvesinde, basına açık toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İdlib çıkışını eleştiren Doğu Perinçek, “Tayyip Erdoğan’ın konuşması diplomasi içinde değil, fakat bir takım Amerikancı-İsrailci çevrelere dönük propaganda kapsamındadır. Tayyip Erdoğan, Tahran Doruğuna bir devlet adamı olarak değil, bir gösteri aktörü olarak katılmış oldu” diye yazdı. Perinçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilişkin yazısının son bölümünde şöyle yazdı:

'HERKES ŞAŞKINLIK İÇİNDE'

“Tayyip Erdoğan’ın Tahran Doruğu sonrasında düştüğü durum ibret vericidir. Ortak Bildiri belirlenmiş ve kabul edilmiş, ancak Türkiye Cumhurbaşkanı dünya kamuoyu önünde hâlâ ortak anlaşmanın dışına çıkan bir takım konuşmalar yapıyor. Ateşkesten söz ediyor. Ancak ateşkes yapacak terör örgütleri orada yok. Herkes şaşkınlık içinde. Tayyip Erdoğan’ın konuşması diplomasi içinde değil, fakat bir takım Amerikancı-İsrailci çevrelere dönük propaganda kapsamındadır. Tayyip Erdoğan, Tahran Doruğuna bir devlet adamı olarak değil, bir gösteri aktörü olarak katılmış oldu."

kaynak:odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ