Politika
07 Ocak 2020 ( 3681 görüntülenme )

Davutoğlu: 'Erdoğan Engelledi'

Ahmet Davutoğlu, 217/25 Aralık operasyonları sırasında o dönem başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın bakanlara Yüce Divan yolunu kapattığını söyledi.

T24’ten Murat Sabuncu’ya konuşan Davutoğlu, o günlerde “Kim milli hazinemize, kaynaklarımıza yolsuzluk niyetiyle yaklaşırsa, kim hangi şekilde harama bulaşırsa, kardeşimiz de olsa, onunla mücadeleye kararlıyız” dediğini hatırlatan Davutoğlu şöyle devam etti:

‘ARAŞTIRMA KOMİSYONU BAKANLAR YÜCE DİVAN’A GİTMELİ DİYORDU’

“17 Aralık'ta itham edilen bakan arkadaşlarla ilgili ise benim farklı bir duruşum oldu. Bu arkadaşların Yüce Divan'a giderek aklanması gerektiğini düşünüyordum. Hatırlarsınız 17 Aralık'ı araştırmak için Meclis'te bir komisyon kurulmuştu. İçlerinde 9 AK Partili üye de vardı. Onlar belgeleri incelemişti. Ben hem onlardan bilgi aldım, hem belgelere baktım, hem de komisyon başkanı Kastamonu Milletvekilimiz Hakkı Köylü ile görüştüm. Hepsi 'Bir bakanınki usulsüzlük, diğerleri ile ilgili iddialar ciddi, Yüce Divan'a gidilmeli' diyordu.”

‘BAKANLAR GÖNÜLLÜ YİCE DİVAN’A GİDECEKLERDİ, ERDOĞAN ENGELLEDİ’

“Üç bakanı ofisime çağırdım. Tartışmalı bir görüşmeden sonra ertesi gün saat 11'de basın toplantısı düzenleyip gönüllü olarak Yüce Divan'a gitme konusunu açıklamalarında anlaştık. Ertesi gün öğlen saatleri oldu. Açıklama yapılmadı. Ne olduğunu sordum. Bakanların Tayyip Bey ile görüştüklerini ve onun 'yapmayın' dediğini öğrendim.”dedi.

‘GELECEK PARTİSİ’
Bir süre genel başkanlığını yaptığı AK Parti’den ihracı istendikten sonra istifa eden eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz ay Gelecek Partisi’ni kurmuştu.

Kaynak:gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ