İletişim Başkanlığı, Berat Albayrak'ın Instagram'dan açıkladığı istifasına ilişkin yazılı açıklamada bulundu. İletişim Başkanlığı'ndan Berat Albayrak'ın istifasına ilişkin yapılan açıklamada ''Görevden af talebi kabul edilmiştir'' denildi. Açıklama şöyle;

‘KABİNEDE GÖREVLİ BAKANLAR ONAY ALMIŞLARDI’
“Türkiye’nin Cumhuriyet tarihinde en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişin ardından Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak milletimizin takdirine sunmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabinede yer verilen yer verilen bakanlarımız 10 Temmuz 2018 tarihinde Meclis’te yemin ederek resmen görevlerine başlamışlardır.”

‘BAKAN ALBAYRAK İYİ ÇALIŞTI’
“Bölgesel ve küresel siyasikrizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebitle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde, Haizne ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş , sayın Bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.”

‘BAKAN ALBAYRAK’IN AF TALEBİ UYGUN GÖRÜLMÜŞTÜR’
“Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır. Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ