Politika
03 Temmuz 2020 ( 2358 görüntülenme )

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'daki fabrika patlamasıyla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan,"189 personelden 2'si hayatını kaybetti, 1'i ağır 74 yaralımız var" diye konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

2 CAN KAYBI 1’İ AĞIR 74 YARALI’
* 2 can kaybı, 1’i ağır 74 yaralı var. Umarım içerideki yaralılarla ilgili olumsuz haber olmaz.İş yeri sahibi ile de görüşmeler yaptık. Kendileri de tabi şu an itibarıyla olay yerinde çalışmaları sürdürüyorlar. Ben ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralılara da şifalar temenni ediyorum. İnşaallah bir an önce yangın tamamen kontrol altına alınıp söndürülmüş olsun. Daha büyümeden bu işi bitirelim.”


NELER YAŞANIYOR
Sakarya'nın Hendek ilçesi bu sabah şehrin bir çok noktasından duyulan patlamayla sarsıldı. İlçede bulunan havai fişek fabrikasında, 150-200 çalışanın içeride bulunduğu sırada bir patlama meydana geldi. Olay yerinde sevk edilen itfaiye ekipleri zaman zaman tekrarlanan patlamalar nedeniyle alevlere müdahale etmekte zorlanırken, bölgedeki endişeli bekleyiş sürüyor. Patlamada iki kişi hayatını kaybetti, 74 kişi de yaralandı.

MÜDAHALE EDİLDİ

Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulans sevk edildi. Bölgede önlem alan güvenlik güçleri, çevredekileri uzaklaştırdı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sırasında da fabrikada havai fişekler patlamaya devam etti. Patlamanın etkisiyle fabrika binalarının kapılarının ve çatılarının uçtuğu görüldü.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ