Politika
04 Mart 2019 ( 444 görüntülenme )

Cindoruk vurdu: 'DİKTATÖR BİLE ONUN YAPTIĞINI YAPMADI'

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, eski meclis başkanlarından Hüsamettin Cindoruk'u ziyaret etti. Ziyarette konuşan Cindoruk, Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi.

Cindoruk "Kenan Evren, diktatör olmasına rağmen 1984 seçimlerine müdahale etmemişti. Bu dönemlerde yapılan seçim yarışları adil değil. Cumhurbaşkanı bu seçime müdahale etmiştir, yanlıştır.” dedi. Cindoruk "Benimle beraber siyaset yapmış bütün arkadaşlarıma İmamoğlu'na oy vermeye çağırdım.” diye konuştu.

Cindoruk, 1984’te yapılan seçimlerde Cumhurbaşkanlığı koltuğunda Kenan Evren’in oturduğunu hatırlattı ve şöyle devam etti;

‘DİKTATÖR YAPMADI AMA ERDOĞAN SEÇİMLERE MÜDAHALE ETTİ, BU YANLIŞTIR’

“Bugünü mukayese ettiğimde Kenan Evren diktatör olmasına rağmen bu seçime müdahale etmedi. Gayet adil, demokratik bir yarış yaptık. Bu dönemlerde yapılan seçim yarışları adil değil. Cumhurbaşkanı bu seçime müdahale etmiştir, yanlıştır. Bu seçimin adil olması için sadece adaylar arasında olması gerekir.

Bir meclis başkanının ve iki bakanın görevlerinden ayrılarak aday olması yanlıştır. Size bu yüzden destek veriyorum, bu sebeple size oy vereceğim. Benimle beraber siyaset yapmış bütün arkadaşlarımı da size oy vermeye çağırdım. Böyle büyük ve güzel bir şehir 16 milyon nüfusuyla size emanettir. Gereğini yapın.”

‘İNANCIM YÜKSEK, İSTANBUL SİZE EMANET’

“Hiçbir sorun ne yazık ki çözülemedi bu kentte. Aksine sorunlar da büyüdü. Yatırımlar da bir işe yaramaz hale geldi. Bu seçimi, uçurumun kenarından dönüş olarak görüyorum. Gerçekten odağına insanı koyan ve vatandaşı hisseden bireysel lütuflarda değil de şehir insanını mutlu eden bir yönetim anlayışını var etme çabası bu.

Sizler gibi tecrübeli insanların katkılarıyla da bu iş gerçekten geri dönebilir diye düşünüyorum. İnancım yüksek. İstanbul, bize emanet. Dünya mirası. Böyle bir mirası çarçur etme şansımız yok.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ