Genel
01 Eylül 2019 ( 5595 görüntülenme )

İyi Haber: '700 MİLYON TL KASADA'

CHP’nin parti kararı ile belediyelerde ilk olarak yoğunlaştığı tasarruf politikası sonuç verdi. CHP’li belediyeler toplamda 700 milyon lira tasarruf etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, ilk değerlendirme raporunun ekim ayında hazırlanacağını söyledi.

İSRAF DURDURULDU

31 Mart yerel seçimleri ve 23 Haziran İstanbul seçimlerinin ardından 11'i büyükşehir belediyesi olmak üzere 250'yi aşkın belediyede yönetimi kazanan CHP, parti kararı gereği ilk olarak yoğunlaştığı 'tasarruf politikası' sonucunda ülke ekonomisine 700 milyon TL kazandırdı.


700 MİLYON LİRA TASARRUF

Belediye başkanlarının çalışmaları hakkında konuşan Torun, "Belediye başkanlarımızın çalışmalarındaki öncelik israfı önlemekti. Bunda da fazlasıyla başarılı oldular. Göreve gelir gelmez bu konuda ciddi yol kat ettiler. Tüm belediyelerimizde yaklaşık 700 milyon TL tasarruf sağlandı" dedi.

'ÖNCELİK LİYAKAT

Başkanların şu ana kadar gösterdikleri performanstan memnun olduklarını da ifade eden Torun, “Tasarruf uygulamalarında sağladıkları başarıların yanı sıra liyakate dayalı bir yapılanmayı belediye bünyelerinde sağladıklarını da gördük. Başkanlarımız önümüzdeki dönemde de bu uygulamalarını sürdürecektir” ifadesini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ