Politika
15 Ocak 2020 ( 1178 görüntülenme )

'Bylockçu Siyasiler Kim'

CHP’nin TBMM’ye sunduğu FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasına yönelik önergeye İYİ Parti de destek verdi.

DARBE KOMİSYON BAŞKANI SİYASİLERİN TESPİTİNİ ENGELLEDİ

FETÖ Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu üyesi ve İYİ Parti Genel Başkan yardımcısı Aytun Çıray, “Siyasilere ve üst düzey bürokratlara ait ByLock, HTS ve uçuş listeleri temin edilmedi, bunlar istenmeliydi ama komisyon başkanı engelledi” dedi. Çıray, görev yaptığı komisyonun eksiklerini de sıraladı ve Sözcü'ye şunları söyledi:

‘BAZI BÜROKRATLARIN KOMİSYONA GELMESİ ENGELLENDİ’


“Komisyonda bürokratlar ve emekli genelkurmay başkanları dinledikten sonra faaliyetleri sulandırılmaya başlandı. 15 Temmuz'da aktif görev yapan bürokratların komisyona gelmesi, iktidar tarafından engellendi. Süleyman Demirel, daha önce TBMM'de kurulan komisyona saatlerce bilgi verirken, eski cumhurbaşkanlarından sadece Abdullah Gül bize yazılı cevap gönderdi.”

‘KOMİSYON BAŞKANI BYLOCK KULLANAN SİYASİLERİN TESPİTİNİ ENGELLEDİ’

“Komisyonun talep ettiği siyasilere ve üst düzey bürokratlara ait ByLock, HTS ve uçuş listeleri komisyon başkanı tarafından temin edilmedi. Erdoğan'ın ‘komisyonun amacına ulaştığı' açıklamasının ardından Başkan Reşat Petek tavır değiştirdi ve bu açıklamadan sonra çalışma sonlandırıldı. Devlet Bahçeli de anayasa ve başkanlık tartışmasını başlatarak komisyonu gündemden kaldırdı.”dedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ