7008 görüntülenme07 Eylül 2019
Bursa'nın Yenişehir ilçesinde yapılan, Yenişehir'in düşman işgalinden kurtuluşu resmi programında İstiklal Marşı ayıbı yaşandı. Programda, İstiklal Marşı yerine sala okunarak program başlatıldı. Yenişehir Kaymakamlığı ile Yenişehir Belediyesi’nin ortak organizasyonu ile yapılan etkinlikte İstiklal Marşı yerine sala okunması tartışma yarattı.

MHP’Lİ BAŞKAN KAYMAKAMLIĞI ADRES GÖSTERDİ

Bursa'nın yerel sitesi gazeteabc'ye konuyla ilgili konuşan MHP’li Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “Programı biz yapmadık. Yenişehir Kaymakamlığı yaptı. Daha önceki yıllarda da sala okunarak başlandığı söylendi bize. Akşam törenlerinde İstiklal Marşı okutacağız” dedi.

DAHA ÖNCE DE GÜNDEME GELMİŞTİ

Öte yandan, Bursa daha önce de birçok kez bu tip haberlerle gündeme gelmişti. 30 Ağustos Zafer Bayramı hakkında skandal ifadeler kullanan ve kamuoyunun tepkisini çeken AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Aktaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Ormancılık gününü bir tutmuş ve "O zaman ormancılık gününde de tatil yapalım" demişti.

BELEDİYE BAŞKANI HEP OLUMSUZ GÜNDEMDE

Yine Aktaş, dünyaca ünlü şairimiz Nâzım Hikmet, Fethullahçı Terör Örgütü’nün hedefi olan Türkan Saylan, teröristlerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden usta gazeteci Uğur Mumcu ve akademisyen Bahriye Üçok için, “devlete ve bayrağa savaş açmış” ifadelerini kullanmış ve büyük tepki çekmişti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ