Atatürk'ün adını silip, Fethullah Gülen'i ziyaret eden AKP'li vekilin adını verdiler!
Burdur'da 2013 yılında yıkılan Atatürk Kapalı Spor Salonu'nun yerine şeker fabrikası arazisine yeni bir spor salonu yapıldı. Yapımı büyük ölçüde tamamlanan spor salonuna AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik'in adı verildi. AKP milletvekili Özçelik ise Pensilvanya'da FETÖ terör örgütü lideri Fethullah Gülen'i ziyaret ettiği fotoğrafı ile gündeme gelmişti. Gelen tepkiler üzerine spor salonundan vekilin ismi kaldırıldı.

BAŞKAN ‘VİNÇLE YAZI KALDIRILDI’
Konuyla ilgili açıklama yapan Burdur Belediye başkanı Ali Orkun Ercengiz, "Bina tamamlanmak üzere. Bugün vekilimizin bir paylaşımından gördük, binaya AKP milletvekili kendi ismini yazdırmış. Birilerinin işgüzarlığı mı, ya da kendisi mi istedi bilemiyoruz. Sosyal medyadan bizler tepki gösterince yarım saat sonra yazıyı vinç getirerek söktüler” dedi.

TEPKİ VAR
CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker ve Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek konuyu sosyal medyaya taşıyarak duruma tepki gösterdi. Vatandaşlardan da gelen tepkiler üzerine yetkililer kapalı spor salonuna astıkları “Bayram Özçelik Kapalı Spor Salonu” yazısını kaldırdı.

CHP’Lİ VEKİL ‘BU SİYASETİN GELDİĞİ NOKTA BU
CHP’li Göker sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Aktif siyasi hayatı devam eden bir milletvekilinin isminin yapımı devam eden Kapalı Spor Sahasına verilmiş olması siyasetin geldiği nokta açısından düşündürücüdür. Takdir Burdur kamuoyunundur” ifadelerini kullandı.

YARIM SAAT SONRA YAZIYI VİNÇ GETİREREK SÖKTÜLER
Atatürk Kapalı Spor Salonu'nun 2013 yılında yıkıldığını belirten Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, aynı binanın şeker fabrikası içerisinde özel idare tarafından tahsis edilen yere yeniden yapıldığını söyledi. Bina henüz kullanıma açılmadığını aktaran Cengiz, “Bina tamamlanmak üzere. Bugün vekilimiz bir paylaşımından gördük, binaya AKP Milletvekilinin kendi ismini yazdırmış. Birilerinin işgüzarlığı mı, ya da kendisi mi istedi bilemiyoruz. Sosyal medyadan bizler tepki gösterince yarım saat sonra yazıyı vinç getirerek söktüler” dedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ