Güvenlik

Bu Kez Bakan Duyurdu.. ‘Operasyon Şahinler’

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Kaplan operasyonu üzerinden Süleyman Soylu’ya sahip çıkmasının yankıları sürüyor.

Bahçeli’nin bu sahip çıkışla İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya da bir mesaj verdiği iddia edildi. Bahçeli’nin açıklamasından birkaç gün sonra İçişleri Bakanlığı, cezaevinden çıktıktan sonra Bahçeli’nin elini öpmeye giden Sedat Şahin suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi.

BAHÇELİ’DEN SOYLU’YA DESTEK

Soylu’nun görevden alınmasına ve Emniyet’te Soylu’ya yakın isimlerin tasfiyesine sessiz kalan MHP lideri Devlet Bahçeli, aylar süren suskunluğunu bozarak geçtiğimiz günlerde Soylu’ya sahip çıktı. İsim vermeden Ayhan Bora Kaplan soruşturması hakkında açıklama yapan Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır” dedi.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK Mİ

Bahçeli’nin bu hamlesi çok konuşuldu. Bahçeli’nin açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sonrasında ise Ali Yerlikaya’ya bir mesaj mesaj olarak değerlendirilmişti. Yerel seçim öncesi ittiakın bozulmasını istemeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yerlikaya’nın operasyonlarını frenleyeceği bekleniyordu.

BAKAN BİZZAT DUYURDU

Ancak bugün dikkat çeken bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından İstanbul merkezli 7 illde suç örgütü operasyonu düzenlendiğini ve Şahinler Çetesi lideri Mehmet Şahin dahil 41 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

BAHÇELİ’YE EL ÖPME ZİYARETİ

Gözaltına alınan Mehmet Şahin, Şahinler grubunun lideri Sedat Şahin’in amcasının oğlu. Sedat Şahin, 8 yıl tutuklu kaldığı Buca Cezaevi’nden tahliye olduktan hemen sonra 22 Temmuz 2023 günü Devlet Bahçeli’yi MHP Genel Merkezi’nde ziyaret etmiş ve elini öpmüştü. Bu ziyaret oldukça dikkat çekmişti.

OPERASYONLAR SÜRECEK

Öte yandan bugün DW Türkçe’de Alican Uludağ imzasıyla yer alan haberde, Devlet Bahçeli’nin Süleyman Soylu’ya sahip çıkmasının ardından Ali Yerlikaya’nın “Operasyonlar durmayacak, Cumhurbaşkanımızın iradesi var” dediğini yazdı.

Kaynak: Ajanslar/ Halk Tv

Başa dön tuşu