1038 görüntülenme17 Mart 2019
Partisinin Antalya mitinginde “Antalya böyle dik durdukça hiçbir Haçlı bozuntusu aramıza giremez” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Haçlı Seferleri ile ilgili övgü dolu ifadeleri yeniden gündeme geldi.

ÖNCE HAÇLI SEFERLERİNİ ÖVDÜ

Yerel seçim öncesi düzenlenen Antalya mitinginde " İzmir 31 Mart'ta yeni bir sayfa açacak. Antalya dik durdukça, hiçbir Haçlı bozuntusu Türkiye'nin yükselişinin önüne geçemez" şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Haçlı Seferleri hakkında Başbakan olduğu dönemde yaptığı açıklamalar yeniden gündeme geldi. 

Erdoğan, o dönem yaptığı konuşmada Haçlı Seferleri’ni öven ifadeler kullanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan olduğu dönemde yaptığı bir konuşmada Haçlı Seferleri ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

‘HAÇLI SEFERLERİ BİR KÜLTÜR ALIŞVERİŞİDİR’

“Tarih boyunca doğu ile batıyı, Müslümanlar ile Hristiyanları ayrıştıran en büyük çatışmaların Haçlı Seferleri olduğu iddia edildi. Haçlı Seferleri aynı zamanda tüm bu tarafların birbirini tanıdığı, birbiri ile iletişime geçtiği, birbiri ile ittifaklar kurduğu, en önemlisi de çok yoğun bir şekilde bilim ve sanat noktasında alışverişlerde bulunduğu dönemlerdir.”

ŞİMDİ HAÇLI SEFERLERİNİ YERDİ

Haçlı Seferleri hakkında övgü dolu ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya mitinginde ise “Antalya böyle dik durdukça hiçbir Haçlı bozuntusu aramıza giremez. Öyle seslenin ki Bizans heveslilerinin akılları başlarına gelsin” diyerek Haçlıları hedef gösterdi. Erdoğan şöyle devam etti;

'TÜRK VE İSLAM DÜŞMANLARI'

"Sizlerin buradaki varlığı, birliği, dirliği, temsil ettiğiniz değerler, Yeni Zelanda'da cami basıp Müslümanları katleden teröristin bile zoruna gitmiş. Bu katliamda kullandığı silahını da İkinci Viyana Kuşatması'nın tarihinden, haçlı seferlerinin zalim isimlerine kadar bilinen tüm Türk ve Müslüman düşmanlarıyla süslemiş."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ