Reklamlar
Anasayfa » Haber
14 Eylül 2017 ( 135 görüntülenme )

BARZANİ DURMUYOR... KRİZE TAM GAZ!..

Barzani, bağımsızlık referandumu hazırlıklarını tamamladı


Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Bağımsız Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu, bölgesel yönetimin referandumunun hazırlıklarını yüzde 95 oranında tamamladığını açıkladı.

Bağımsız Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu üyelerinden Halan Hermes Kurkis, Sputnik’e verdiği mülakatta, “Çalışma devam ediyor, fakat hazırlıklar yüzde 95 oranında tamamlandı. Seçim sandıkları, oy pusulaları hazırlandı, seçim merkezleri donatıldı. Şimdiyse seçmenlerin listelerini hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Komisyonda Hıristiyan topluluğunu temsil eden Kurkis, referandumun daha önce bildirildiği üzere 25 Eylül’de gerçekleşeceğini, fakat kolluk kuvvetlerinin ve tıbbi müessese çalışanlarının 23 Eylül’de oylarını kullanabileceklerini kaydetti.

Kurkis, bölgesel yönetimin IKBY ve Kürt topluluklarının yaşadığı komşu bölgeler için toplam 2 bin seçim merkezinin hazırlandığını ve referandumda kullanılacak tüm malzemelerin dünya standartlarına uygun olduğunu aktardı.

Komisyon üyesi ayrıca IKBY genelinde, yapılacak oyamaya mümkün olduğu kadar fazla seçmenin katılmasının sağlanması amacıyla çeşitli çalışmaların yürütüldüğünü de sözlerine ekledi.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DAVASINDA ŞOK GELİŞME! MHP'DE REKOR İSTİFA! GÜNEY HUDUDUMUZDA ASKERİ HAREKETLİLİK! İSTANBUL'DA HEDEF GÖZETMEKSİZİN KAHVEHANEYİ TARADILAR!.. YARALILAR VAR... Koray Aydın'dan ÖNEMLİ AÇIKLAMA! Diyarbakır'da Hain Saldırı! Rus Metrosundaki Patlama Anı Güvenlik Kamerasında! İLGİNÇ İDDİA!.. AKP'li Eski VEKİL'den TEHDİT!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İstanbul'da Güvenlik Zirvesi!