Güvenlik

Bakanlık Duyuruyor.. ‘Hava Harekatı Başladı’

Ankara’daki bombalı saldırının ardından TSK, Irak’ın kuzeyine terör operasyonu düzenledi. Yapılan açıklamada, “İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve millî mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir” denildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak’a hava harekatı düzenlendiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

METİNA HAKURK KANDİL

* Irak’ın Kuzeyindeki Metina, Hakurk, Kandil ve Gara bulunan terörist hedeflerine 01 Ekim 2023 saat 21.00’da hava harekâtları icra edilmiş, hava harekâtlarıyla Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve oluşan toplam 20 hedef imha edilmiştir”.

‘TERÖRİSTLERE DARBE’

*İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve millî mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.Bu harekât sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır”.

SALDIRIYI YAPANLARDAN BİRİ PKK’LI

Öte yanda Ankara’da sabah saatlerinde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne düzenlenen saldırıyı terör örgütü PKK üstlenirken İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Teröristlerden biri PKK’lı, diğer teröristin kimlik tespit çalışmaları devam ediyor” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: MSB/Ajanslar/Sözcü

Başa dön tuşu