Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle bugün 22 kişi daha hayatını kaybetti. Can kaybı 4 Bin 585’e, toplam vaka sayısı 165.555’e yükseldi. Açıklanan son koronavirüs verilerine göre, son 24 saatte yeni vaka sayısı 786 oldu. Son 24 saatte 22 kişi hayatını kaybederken, bugün iyileşen kişi sayısı ise 974 olarak açıklandı. Açıklanan verilere göre toplam yoğun bakım hasta sayısı 633, toplam entübe hasta sayısı 271 oldu.

BAKAN 'DAHA İYİ TEDBİR’
Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Koca, “Toplam test sayımız 2,1 milyonu geçti. İyileşen hasta sayımız 130 bin. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayımız azalıyor. Gelecek günler, el hijyenine özene; maske + sosyal mesafe kuralının her ikisine uymamıza bağlı. DAHA İYİ TEDBİR, daha iyi sonuçtur.” ifadelerini kullandı.

BAKAN’DAN ÇİNCE UYARI

1 Haziran itibarıyla tüm Türkiye’de kısıtlamalar kalktı. Sağlık Bakanlığı birçok alanda corona virüsü önlemlerini açıklarken, Koca kısıtlamaların kalkması ile ilgili vatandaşlara önemli bir uyarıda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sokağa çıkma kısıtlamasının kalkmasının her şeyin normale döndüğü anlamına gelmemesi gerektiğini belirtti.

‘HASTALARIN YAŞADIKLARI SİZE ÇİNCE KADAR YABANCI’
Bakan Koca, Twitter hesabından bugün yaptığı bir başka paylaşımda, “Sokağa çıkma kısıtlamasının kalkması, her şeyin normale döndüğü anlamına gelmesin. Eğer tedbirlerle kendinizi virüse karşı güvenceye almazsanız, karşılaşacağınız sonucu bilemezsiniz. Türkçesi: Bir koronavirüs hastasının yoğun bakımda yaşadıkları size Çince kadar yabancıdır” diyerek kamuoyunu uyardı.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ