Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2493 görüntülenme )

Bakan'dan Gülen'in İadesi Hakkında Önemli Açıklama!

İşte o açıklama!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Fethullah Gülen'in iadesi konusunda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile birlikte ABD'ye gideceklerini açıkladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fetullah Gülen'in iade süreciyle ilgili olarak, " Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Washington'a gitmeyi planlıyorum. ABD'den de beklentimiz çok uzatılmadan Terörist Başı Gülen'in bize iade edilmesidir." ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, ortak basın toplantısı düzenledi.

İşte Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun konuşmasından satır başları; 

"DAEŞ'İN İDEOLOJİSİNİN ÖLDÜRÜLMESİNDE RECEP TAYYİP ERDOĞAN BÜYÜK ROL OYNAMIŞTIR"

Gerek siyasi toplantılar gerekse arazi üzerinde Türkiyenin çok yardımı olmuştur. Sadece DAEŞ'le mücadele görüntüsü adı altında kendi işlerini yapan terör örgütleri hariç herkese destek verdik. bundan sonra da; DAEŞ'e yapılan operasyonlara da katkımız devam edecektir. Türkiye her zaman DAEŞ'in ilk hedefi olmuştur. Çünkü onların faaliyet alanlarını daraltarak en büyük darbeyi onlara biz vurduk. DAEŞ'in ideolojisinin öldürülmesinde Recep Tayyip Erdoğan büyük rol oynamıştır ve onlar için birinci hedef Recep Tayyip Erdoğan'dır. DAEŞ ve diğer terör örgütleriyle mücadelemize devam edeceğiz ve her türlü desteği deb vereceğiz.

'DAEŞ'LE MÜCADELE EN BÜYÜK HAKKIMIZDIR'

DAEŞ'in Gaziantep'te 54 vatandaşımızı şehit ettiğini gördük onlarla mücadele de bizim en büyük hakkımızdır. DAEŞ'le mücadele için elimizde tezkeremiz ve haklarımız da var bunu sonuna kadar kullanmaya hakkımız var.

'BEKLENTİMİZ SÜRECİN UZAMADAN GÜLEN'İN İADE EDİLMESİ'

Bizden bir heyet ABD'ye gidecek. Gülen'in iade süreci için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'la Washington'a gitmeyi planlıyorum. ABD'den de beklentimiz çok uzatılmadan Terörist Başı Gülen'in bize iade edilmesidir.(yenicag)

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ