Eğitim
04 Aralık 2019 ( 625 görüntülenme )

Bakan'a Çağrı: 'BU İŞİ ÇÖZÜN'

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, Doğa Koleji öğretmenlerinin uzun süredir maaş almamasından dolayı derslere girmeme kararını meclis gündemine taşıdı.

Son olarak maaş alamadıkları nedeniyle öğretmenlerin derslere girmemesi ile neticelenen kriz ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle hazırladığı soru önergesini TBMM Başkanlığı’na sundu.

10 AYDIR MAAŞ YOK

CHP'li Vekil Kılıç, “Doğa Koleji öğretmenleri geçen yılın ortalarından itibaren düzensiz olarak maaş alıyorlardı, ancak yaklaşık 10 aydır da maaş alamıyorlar. Buna rağmen öğretmenler, öğrenciler eğitim-öğretimden geri kalmasınlar diye fedakârlık göstererek derslere giriyorlardı. Defalarca okul yönetimi ile krizin sonuçlanması için görüşmelerine rağmen bir sonuç alamadılar. Bu nedenle de bu kriz bugün itibariyle derslere girmeme ile sonuçlandı” dedi.

BAKAN SELÇUK'A ÇAĞRI: ‘ÇÖZÜM BULUN’

CHP İzmir Milletvekili Av. Sevda Erdan Kılıç, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a seslenerek, “Sayın Bakan, öğrenciler, öğretmenler, veliler mağdur. Çocuklarımızı daha fazla mağdur etmeyin, eğitim-öğretim haklarının ellerinden alınmasına izin vermeyin. Doğa Koleji’nde derslere devam edilmesi için ne gerekiyorsa yapın lütfen” çağrısında bulundu.

NE OLMUŞTU

124 kampüs, 82 bin öğrenci ve 13.500 personeliyle Milli Eğitim Bakanlığı'ndan sonraki en çok okula sahip kurumların başında gelen Doğa Koleji’nde aylardır maaş alamayan öğretmenler ders boykotu yapmaya başladı. Maaş alamadıklarını belirten öğretmenleri, İstanbul ve Ankara'daki kampüslerinde derslere girmeme kararı almıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ