13291 görüntülenme18 Eylül 2019
Katıldığı canlı yayında Devlet Bahçeli'nin 'Kırık sandalyeliler' sözlerine cevap veren İBB Başkanı İmamoğlu, "Benim milyonlarca sandalyem var ve çok sağlam. 5 milyon vatandaşımız oy verdi bana" dedi.

‘NE KIRIK SANDALYESİ, BENİM ARDIMDA HALKIMIZIN DESTEĞİ VAR’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, HaberGlobal'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İmamoğlu, Devlet Bahçeli’nin “Yenikapı’ya otomobil sergisi açacak kadar çıldıran kırık sandalyeliler nereye varmak istemektedir” sözlerine de cevap verdi. İmamoğlu, "Sn. Bahçeli kırık sandalyeli dediğine göre bana söylemedi. Benim kırık sandalyem yok. Benim milyonlarca sandalyem var ve çok sağlam. 5 milyon vatandaşımız oy verdi bana. Benim bu şehrin her evinde sandalyem var. Kiminin kardeşi, abisi, kiminin dostuyum. Kırık sandalyeyle kimi ima etti bilemiyorum" şeklinde konuştu. İmamoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

‘BEN HAK YEMEM, HAKKIMI DA YEDİRTMEM’

"Ben insan kaynakları masterı yaptım. 89 yılı itibariyle Bağ-kur'luyum. Babam beni bir emekçi olarak yetiştirdi. Çalışanın halinden ben anlarım, hak yemem, hakkımı da yedirtmem. Kimsenin hakkının yenmesine müsaade etmem, toplumun hakkını da birilerine yedirtmem. Medya AŞ 13 kişi eleman alacak, ilana çıkacaksınız dedim. Söz verdik, süreci böyle yöneteceğiz.”

'ADALETLİ OLACAĞIZ'

“İnsanlar ben çalışırsam olur, emek verirsem olur demesi için adaletli olunması lazım. 130 bin kişi KHK'lı, memuriyetten men edildi, 46 kişi intihar etti, yani bu süreçler sağlıklı gelişecek, bizim bu sürecimize dair laf yetiştirecekler, vekiller gelip şov yapacak, gelen bir vekilin bizden nasıl maaş aldığıyla ilgili kayıtlar var.”

'PARTİZANLIK ARTIK YOK'

“ Ben İstanbul halkına adil olmaya söz verdim, partizanlığı söküp atacağım dedim. Gidip bir partiye kayıt yap, il ilçe başkanı onay verirse işe gir, o devir bitti kardeşim. Hangi partili olduğuna bakmaksızın işe gireceksin. Benim on binlerce çalışanla bir derdim mi var, yok. Tespit ettiğimiz çalışanlarla ilgili işlem yapıyoruz, milletin hakkını birilerine yedirmeyeceğiz. Çıkarırken üzülüyorum ama onlara yanlış yapanlar işe alanlardır."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ