Genel
17 Ocak 2020 ( 1995 görüntülenme )

Bahçeli: 'Bırakın Tatlıcıyı Çorbacıyı, Siyasi Ayak Nerde'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da Kaşıbeyaz Restoran'da düzenlenen yemekte gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, muhalefete yüklenirken, dış politikaya ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli’nin verdiği mesajlar şöyle:

MECLİS ARAŞTIRMASI YAPMANIN FAYDASI YOK


* Araştırma komisyonunda ısrar etmek ve herkesi oraya da davet etmekte eğer kuşku verici davranışlarının üzerini örtme gibi bir çabaları yoksa zaten bir anlamı olmaz.Kalkıp beş partiyi bir araya getirdik Meclis'te. Ne yapacağız, hepimiz savcılık mı yapacağız! Hakimlik mi yapacağız, kolluk kuvvetlerinin mensupları mı olacağız? Birtakım olayları yakından izleyecek tarzda geçmişte olduğu gibi dinleme falan bu tür işler mi yapacağız?


'FETÖ'NÜN SİVİL BÜROKRAT AYAĞI OLABİLİR

* 15 Temmuz'un arkasında bir Yurtta Sulh Konseyi var. Konsey kavramını ele aldığınızda bu bir tek kişi anlamına gelmez. Bunların içerisinde darbeyi yapan askerler olduğu gibi darbecilerle hareket eden siviller, bürokratlar olabilir. Darbe başarılı hale gelirse de ülkeyi yönetecek bir yönetim kadrosunun bulunması lazım.

'SİYASİ AYAK KİMSE ORTAYA ÇIKARILSIN'

 Ben diyorum ki, siyasi ayak kim ise çıkarılsın. Herkes diyor ki, partilerde kim var? Herkes kimi biliyorsa söylesin… Ben kimsenin adını vermiyorum. Bizdekileri biliyordum, ‘hadi güle güle’ dedim. Böyle bir konseyin askeri kanadı belli, Silivri ve Sincan'da. Peki siyasi kanadı nerede? Bunları ‘bulun’ diyoruz. Bulamıyorlarsa bize yetki versinler biz buluruz bunları.

'BU SİYASİ AYAK HANGİ PARTİLERDE'

* Şu an müebbet cezası almış Silivri ve Sincan Cezaevinde bulunanlar eğer başarılı olsaydı ne olurdu? Hükümeti kimle kuracaklardı, cumhurbaşkanları, başbakanları kim olacaktı? Yurtta Sulh Konseyi’nin unsurları kimler olacaktı? Bunlar hangi partide varsa ortaya çıkartın diyoruz. FETÖ'nün uzantısı siyasi ayağı bunlar olsa gerek diyoruz. 

'ÇORBACIYLA TATLICIYLA UĞRAŞMAYIN'

* Ama bu 15 Temmuz'un ruhuna inmiş, onlarla geçmişte münasebetleri olan insanlar Yurtta Sulh Konseyi'ni benden çok daha fazla tanıyor olsa gerektir. Ama istismardan vazgeçin! Çorbacıyla tatlıcıyla artık uğraşmayın. Bunlarla uğraşın.

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ