Genel
16 Ocak 2017 ( 4551 görüntülenme )

ASGARİ ÜCRETTE ALT SINIR AÇIKLANDI!

"Asgari Ücret bin 404 liranın altına düşmeyecek" 

Maliye Bakanı Ağbal, Bakanlık Konferans Salonunda "2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri" konulu basın toplantısı düzenledi. 


 "2017 yılında reel sektöre yaklaşık 32.3 milyar lira destek"
2017 yılında reel sektöre olan desteklerin arttırılarak devam ettirileceğini kaydeden Bakan Ağbal, "2017 yılında reel sektöre yaklaşık 32.3 milyar lira destek vereceğiz. İhracat desteklerinde önemli bir artış yapıyoruz. Esnaflarımıza, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerimize verdiğimiz destekleri arttırıyoruz.

 Asgari ücret desteğine 2017 yılında da devam ediyoruz. Asgari ücret desteğini ilk getirdiğimiz dönemde bunun sadece bir yıla ilişkin bir düzenleme olduğunu söylemiştik. Yapmış olduğumuz değerlendirmeler neticesinde 2017 yılında da asgari ücret desteğinin devam etmesinin doğru olacağını değerlendirdik" şeklinde konuştu.

"Memurlara dönük özel bir vergi tarifesi yok"
2017 yılında memurların vergi karşısındaki durumunun sorulması üzerine Bakan Ağbal, "Vergi tarifesi bütün kesimler için ortak tarifedir. Kişilerin gelirleri yıl içinde arttıkça vergi oranlarının da artması doğaldır. Burada memurlara dönük özel bir vergi tarifesinin oluşturulması söz konusu olamaz. Yüksek maaş elde eden memurlara dönük olmak üzere daha yüksek oranda vergi ödenmesi hususu uygulamakta olduğumuz bir sistem" açıklamasında bulundu.

"Asgari ücretin 2017 yılı için bin 404 lira olarak açıkladık" ifadelerine yer veren Bakan Ağbal, "2017 yılında hiçbir asgari ücretlinin geliri vergi nedeni ile bin 404 liranın altına düşmeyecek" diye konuştu.


Kaynak:iha

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ