1028 görüntülenme27 Haziran 2020
Haber Global’de ‘Jülide Ateş’le 40 dakika’ programına konuk olan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, AKP’den ayrılarak yeni parti kuran Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan hakkında konuştu.

'HAİN DİYENLER ONLARI AKP'DEN UZAKLAŞTIRMAK İSTEYENLER'
“Babacan ve Davutoğlu, Erdoğan’a ihanet mi etti?” sorusunu yanıtlayan Arınç, “Hayır. Buna 'hain' diyenler aslında bu partilerin kurulmasına giden süreçte sürekli bu tür çirkin sözlerle ve yaklaşımlarla bu insanları partiden uzaklaştırmaya çalışanlardır. 'İhanet' kelimesi öyle gelişigüzel kullanılmaz. Bu kadar çok kullanılırsa o zaman tükenir” dedi.

BU ŞAHSİYETLER ÖNEMLİ İSİMLER
Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi'ni ve Ali Babacan'ın Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi'ni kurmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Arınç, “Şimdi iki tane, Ak Parti'de Başbakanlık yapmış, Başbakan yardımcılığı yapmış, başarılarıyla, başarısızlıklarıyla hükümetin içerisinde takdir görmüş, yer edinmiş insanlar Ak Parti'nin yanlışlarını söyleyerek bir parti kuruyorlar” dedi. Jülide Ateş'in, “Babacan ve Davutoğlu; sayın Erdoğan'a ihanet mi etti” sorusuna, “Hayır” yanıtı veren Arınç, şöyle devam etti;

‘DAVUTOĞLU BABACAN AKP’YE İHANET ETMEDİ’
* Buna ‘hain’ diyenler aslında bu partilerin kurulmasına giden süreçte sürekli bu tür çirkin sözlerle ve yaklaşımlarla bu insanları partiden uzaklaştırmaya çalışanlardır. ‘İhanet’ kelimesi öyle gelişigüzel kullanılmaz. Bu kadar çok kullanılırsa o zaman tükenir. Ak Parti'nin içinden, sayın Akşener'i bir kenara koyayım, sayın Akşener MHP'den ayrılarak kendi partisini kurdu. Ama unutmayın, Erkan Mumcu bizden ayrılarak parti kurdu. İdris Naim Şahin bizden ayrılarak parti kurdu. Abdüllatif Şener bizden ayrılarak bir parti kurdu. İdris Bal diye Kütahya Milletvekili vardı, bizden ayrılıp parti kurdu.”

ERDOĞAN ‘İHANET İÇİNDELER’ DEMİŞTİ

Erdoğan geçtiğimiz dönem yaptığı bir konuşmasında isim vermeden yeni parti kuracakları iddia edilen eski Devlet Bakanı Ali Babacan ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sert ifadelerle yüklenmiş ve Erdoğan, "Ak Parti'nin mensupları dedikodularla amel eden değildir. Hiç bunlara kafanızı takmayın. Ama hep söyledik ya bir olalım, iri olalım, diri olalım, hep birlikte Türkiye olalım. Çok içimizden ayrılıp da parti kuranları gördük. Şimdi sorsam adını sanını bilmezsiniz. Bu tür ihanetlerin peşinde olanlar bu işin bedelini de ağır öder. Siz değerli kardeşlerim de özellikle ilçe ve illeriniz dedim dik durmak suretiyle bu tür adımlara yer vermeyeceksiniz." demişti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ