Reklamlar
Anasayfa » Haber
14 Eylül 2017 ( 1204 görüntülenme )

ANKET AÇIKLANDI... AKŞENER YÜKSELİYOR... BAHÇELİ'YE TAM ŞOK!..

Objektif Araştırma anketi: Akşener’in partisinin oy oranı yüzde 21, MHP ‘baraj altı’

Objektif Araştırma’nın anketinde eski MHP’li Meral Akşener liderliğindeki yeni partinin oy oranı kararsızlar dağıtıldığında yüzde 21 olarak gösterildi.

Objektif Araştırma’nın 2-10 Eylül tarihlerinde 4 bin 332 katılımcıyla gerçekleştirdiği kamuoyu araştırmasının sonuçları açıklandı.

Akşener’in partisinin de dahil edildiği araştırmada katılımcılara “Akşener’in genel başkanlığında kurulacak partinin de katılacağı bir seçimde hangi partiye oy verirsiniz?” sorusu yöneltildi.

Ankete göre AKP yüzde 27.3, CHP yüzde 16, Akşener’in partisi yüzde 14.4, HDP yüzde 6.9, MHP yüzde 2.7 ve diğer partiler yüzde 1.1 oranında oy alıyor.

Araştırmada kararsız seçmen yüzde 15, oy kullanmayacağını söyleyenlerin oranı ise yüzde 16.6.

Kararsızlar dağıtıldıktan sonra ise AKP yüzde 39.9, CHP yüzde 23.4, Akşener’in partisi yüzde 21, HDP yüzde 10.1, MHP yüzde 4, diğer partiler de yüzde 1.6 oranında oy alıyor.


Bu sonuçlara göre AKP 280, CHP 140, Akşener 130, HDP ise 50 vekil çıkarıyor.

Kaynak: Ajanslar

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'dan Suikasta İlişkin İlk Resmi Açıklama! PUTİN'DEN DİKKAT ÇEKİCİ UYARI!.. BAHÇELİ ve EKİBİNE ÇOK AĞIR SÖZLER! BARZANİ'DEN ŞOK PKK AÇIKLAMASI!.. BARZANİ HAREKETE GEÇTİ... KERKÜK AYAKTA!.. ŞOK!.. SIĞINMACI KAVGASI ÖLÜMLE BİTTİ... Akşener'e İNANILMAZ MÜDAHALE! SURİYELİ SIĞINMACILARLA İLGİLİ DEHŞET İDDİA!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
MHP Grup Başkan Vekili İSTİFA ETTİ!