Gündem

Ankara Kulis.. ‘İlginç Buluşma’

Gazeteci Barış Yarkadaş, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken bir kulis bilgisi paylaştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ankara’daki bir araya geldiği isimlerle ilgili kulis bilgisi paylaşan Yarkadaş “Bu akşam Ankara’da enteresan bir yemek yapıldığı bilgisine ulaştım. Sinan Aygün, Abdülkadir Aksu, Cemil Çiçek ve Meral Akşener TOGO’da yemekte buluştular” ifadelerine yer verdi.

‘TEPKİ İSTİFALARI GELEBİLİR’

Yarkadaş “Oktay Vural’ın da katıldığı yemekte, iddiaya göre Sinan Aygün’e ‘Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı’ teklif edildi. Sinan Aygün’ün teklifi değerlendirip öyle karar vereceği belirtiliyor. Öte yandan, Sinan Aygün İyi Parti’nin adayı olursa, bazı İYİ Partililer tepki için istifa edebilir” dedi.

İYİ PARTİ: ‘GÖRÜŞTÜK AMA GİZLİ GÜNDEMİ YOK’

Söz konusu iddia hakkında İYİ Parti’den bir açıklama geldi. T24’ten Eray Görgülü’nün aktardığı açıklamaya göre “Sayın Genel Başkanımızın rahatsızlığı döneminde, Sayın Çiçek ve Sayın Aksu, telefonla arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletmiş, o görüşmede bir araya gelme temennisi de dile getirilmiştir. Sayın Cemil Çiçek, Sayın Abdülkadir Aksu, Sayın Oktay Vural’ın katılımıyla, Sayın Sinan Aygün’ün ev sahipliğinde davet üzerine gerçekleşen sohbette, iddia edildiği gibi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylık konusu asla gündeme gelmemiştir. Söz konusu buluşma gizli bir buluşma olmadığı gibi, gizli bir gündemi de yoktur” dendi.

TOGO KULELERİ

Kulelerin mühürlenip, mahkeme tarafından yıkım kararı verilmesi Mansur Yavaş ve Sinan Aygün arasında uzun süren karşılıklı tartışmalara neden olmuştu.

Kaynak: Cumhuriyet

Başa dön tuşu