Gündem

Anadolu Ajansı.. ‘Konvoy Vuruldu’

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yaşayan Filistinlilerin bölgeden ayrılmaları için saat 20.00’ye kadar süre vermişti. Sürenin dolmasının ardından Gazze Şeridi’nde “nokta” operasyonların başladığı bildirildi.

İsrail Ordu Sözcüsü Adraee, X sosyal medya platformundaki paylaşımında, İsrail ordusunun Gazze’nin kuzeyinde yaşayan Filistinlilerin bölgenin güneyine tahliye olmaları için çağrı yaptığını hatırlattı.

‘GAZZE’Yİ BOŞALTIN’

Gazze’nin kuzeyindeki Filistinlilerden bölgenin güneyine geçmelerini isteyen ve tahliye için kullanacakları yolu gösteren bir harita paylaşan Adraee, “İsrail ordusunun saat 20.00’ye kadar haritada işaretlenen rotaya dokunmaktan kaçınacağını belirtmek isterim. Kendiniz ve sevdikleriniz için endişeleniyorsanız talimatlarımız doğrultusunda güneye yönelmelisiniz.” ifadelerini kullandı.

GAZZE ŞERİDİ’NDE ‘NOKTA OPERASYONLAR’ BAŞLADI

İsrail ordu sözcülüğü, bölgedeki “terörist ve silah tehdidini ortadan kaldırmak, rehinlerin yerini tespit etmek” için geçen gün Gazze Şeridi’nde “karadan nokta operasyonları” düzenlendiğini açıkladı. Bunun yanı sıra İsrail askerlerinin bölgedeki “terör hücreleri ve altyapılarına sabotaj düzenlediği” kaydedildi.

İNSAN KONVOYUNA SALDIRI

Anadolu Ajansı’nın geçtiği habere göre İsrail savaş uçaklarının abluka altındaki Gazze Şeridi’nde yerinden edilmiş insanların oluşturduğu konvoyu bombalaması sonucu en az 70 kişi hayatını kaybetti.

Önceki gün İsrail Hava Kuvvetleri’nin düzenlediği bombardıman sonucu Beyt Hanun kentinde bulunan tek hastanede yıkılmıştı.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Başa dön tuşu