Gündem

Altaylı Taşı Koydu.. ‘Derdi Büyük’

Gazeteci Fatih Altaylı’dan CHP liderli Kılıçdaroğlu için dikkat çekici bir iddia geldi.

Altaylı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun DEVA’nın İstanbul il ve ilçe başkanlarıyla “gizli” görüşmesindeki amacın “İYİ Parti ve DEVA gibi partilerin merkez yönetimlerini ‘İl örgütünüz bize kayabilir’ diye uyarmak ve olası bir taban desteğini CHP’den uzaklaştırmak için, eski masa ortaklarını uyandırmak” olduğu görüşünü savundu.

‘İSTANBUL VE ANKARA’YI AKP’YE VERMEDEN PES ETMEYECEK’

Altaylı, “Kılıçdaroğlu İstanbul’u kaybetme peşinde” başlıklı yazısında, “DEVA’lı Yeneroğlu’nun sert söylemi, Kılıçdaroğlu’nun istediği etkiyi yaratmış olduğunu gösteriyor. CHP Genel Başkanlık koltuğunda oturan kişi, İstanbul’u ve Ankara’yı AK Parti’ye geri vermeden pes etmeyecek gibi duruyor. Çünkü özellikle İstanbul’un AK Parti için ne kadar önemli olduğunu biliyor” diye yazdı.

İSTANBUL’DA GİZLİ GÖRÜŞME

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul’da DEVA Partisi’nin bazı ilçe başkanlarıyla gizlice görüştüğü, bu kişilere CHP’de kadro teklif ettiği öne sürüldü. İddiayı doğrulayan DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, ‘Yazık, yakışmadı Kemal bey’ ifadeleriyle tepki gösterdi.

DEVA PARTİSİ’NDE İSTİFALAR ART ARDA GELDİ

Görüşmenin ortaya çıkmasının ardından DEVA Partisi’nde istifa kararları verildi. Esenyurt, Zeytinburnu, Sancaktepe, Bahçelievler, Esenler, Sultanbeyli, Fatih, Sultangazi, Küçükçekmece, Bağcılar, Esenyurt, Beylikdüzü ve Silivri ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyeleri görevlerinden ayrıldı.

‘YAKIŞMADI KEMAL BEY’

İddialar üzerine art arda açıklamalar yapıldı. Sosyal medya üzerinden CHP liderine tepki gösteren DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, “Yazık, yakışmadı Kemal bey” notuyla görüşmeden olduğunu belirttiği görüntüler paylaştı. Şahin, yaşananlara DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın inanamadığını vurguladı.

Kaynak: Fatih Altaylı/Yeniçağ

Başa dön tuşu