Politika
20 Şubat 2020 ( 93 görüntülenme )

Almanya'da Saldırı!..

Almanya'nın batısında bulunan Frankfurt yakınlarındaki Hanau kasabasında iki nargile kafeye silahlı saldırı düzenlendi. Olayda en az dokuz kişi hayatını kaybetti, altı kişi yaralandı. Hayatını kaybedenlerin kimlikleri henüz açıklanmazken, ölenlerin arasında Türklerin de bulunduğu öne sürülüyor.

KAHVEYE SALDIRI


Ülkeyi dehşete düşüren saldırılar, yerel saatle 22.00 sıralarında Frankfurt’un 25 kilometre doğusundaki Hanau kasabasında gerçekleşti. Saldırganlar Türk nüfusun yoğun olarak yaşadığı Hanau kasabasındaki “Midnight” adlı bir nargile kafeyi taradı ve burada üç kişiyi öldürdü.

NEDENİ BELLİ DEĞİL

Ardından koyu renkli bir otomobille Arena Bar & Cafe adlı başka bir mekâna giden zanlılar, burada da beş kişiyi vurarak öldürüp olay yerinden kaçtı. Görgü tanıkları nargile kafe müşterileri arasında Türkçe konuşanların da bulunduğunu söylüyor. Alman medyası saldırganların aynı evde ölü bulunduğunu yazdı. Saldırının neden gerçekleştirildiği ise henüz tespit edilebilmiş değil.

Olay yerinden bildiren Bild muhabiri, Hanau sokaklarının hayalet şehri andırdığını ifade etti. Sokakların bomboş olduğunu anlatan Bild muhabiri, olay mahallinin projektörlerle aydınlatıldığını, güvenlik güçlerinin etrafı güvenlik çemberine aldığını bildirdi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ