Politika
31 Mayıs 2018 ( 10041 görüntülenme )

'KONYA AKP'DE SKANDAL'

AKP Konya İl Başkanlığı'nca camide iftar programı düzenlendi. 


AKP Konya İl Başkanlığı’nca düzenlenen ve AKP’nin Konya Milletvekili adayı Orhan Erdem’in de katıldığı camide iftar programı akıllara “cami adabına uyar mı” sorusunu getirdi, Ramazan ayının sayısız güzelliğine gölge düşürdü.

DİYANET: 'CAMİDE YİYECEK İÇECEK OLMAZ'

Üstelik, bu değerlendirmeyi biz değil, bizzat Diyanet İşleri Başkanlığı yapıyor. Kurumun resmi internet sitesinde, “Cami Adabı” ile ilgili olarak hazırlanan kısa video derslerinde bir bölüm tümüyle camide yemek yenilmeyeceğine ayrılmış.

DİYANET: 'CAMİDE BİR ŞEY YİYİP İÇMEYİN'

Videonun sonunda ise, “İtikafa (Yani dünya işlerinden arınmak için bir yere kapanma) niyet etmedi iseniz camilerde bir şey yeyip içmeyin. Cami huşu ve adabına uygun değildir.” denilerek, cami içinde iftar yemeği veren AKP’li yöneticilere adeta ders veriliyor.

İBADET ALANINDA YEMEK

AKP Konya İl Başkanlığı tarafından organize edilen, AK Gençlik Akşehir’in ev sahipliğinde ve AKP Milletvekili adayı Orhan Erdem’in de katılımıyla gerçekleşen camide iftarda, az sonra ibadet yapılacak alanlara serilen örtülerin üzerindeki mönü şöyle: Simit, zeytin, peynir, hurma, çay, ayran, ve meyve suyu.

kaynak:sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ