Politika
29 Haziran 2019 ( 3795 görüntülenme )

Alçı Sinyali Çaktı: 'YENİ PARTİ GELİYOR'

.AKP'nin 23 Haziran seçimlerinin büyük bir farkla kaybetmesinin ardından yeni parti iddiaları gündemden düşmüyor. Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Ali Babacan'ın kuracağı yeni partinin adının belli olduğunu söyledi

Konuyla ilgili bir büyük iddia da iktidara yakınlığıyla bilinen Nagehan Alçı'dan geldi.Alçı, Habertürk'teki köşe yazısında Ali Babacan'ın kuracağı iddia edilen yeni partinin adının belli olduğunu söyledi.Yazısından o bölüm şöyle:

BABACAN’IN PARTİSİNİN İSMİ NE OLACAK?


Ali Babacan’ın yeni hareketiyle ilgili birçok kulis medyaya yansıdı ama bir konu hiç yansımadı. Partisinin ismi ne olacak? Öğrendiğime göre bu hareketin ismi önce “Özgürlük ve Adalet Partisi” ya da “Özgürlük ve Refah Partisi” olarak konuşulmuş. Sonrasında Adalet ve Kalkınma Partisi ve Refah Partisi ile herhangi bir benzerlik olmasın istenmiş.

‘ÖZGÜRLÜK VE HUKUK PARTİSİ'

Ardından “Özgürlük ve Hukuk Partisi” ortaya atılmış. Babacan’ın siyasi felsefesine ve mevcut toplumsal taleplere en uygun isim olarak bu düşünülmüş. Diğer yandan yeni parti isminin kısaltmasıyla da çarpıcı olması isteniyor. Dolayısıyla başka öneriler üzerinde de konuşuluyor. Ama şu an en kuvvetli ihtimal bu.

TEMMUZ’DA KURULUYOR


Peki Ali Babacan’ın Özgürlük ve Hukuk Partisi ne zaman kuruluyor? İlk başta Eylül olarak düşünülmüş ama şu an itibariyle Babacan çevresi Temmuz ayına işaret ediyor. Yani çok yakında.Bu hareket, Türkiye’nin en önemli siyasi ihtiyacını özgürlüklerin ve hukuk devletinin sağlam biçimde inşa edilmesi olarak görüyor.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ