1862 görüntülenme10 Ekim 2020
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine Yozgat’ta devam etti. Akşener’in Yozgat’ta bir esnaf ile konuşması, dikkat çeken bir gerçeğin ortaya çıkmasına da neden oldu.

‘İTHALAT 2.282 ÇİFTÇİYE 1.660’
Yozgat’ta esnafı ziyaret eden Akşener ile bir esnaf arasındaki diyalog dikkat çekti. Akşener, esnafa ‘son durumunuz ne’ diye sorarken, esnaf, buğday ile ilgili çarpıcı bir gerçeği açıkladı. Buğdayın dışarıdan pahalıya ithal edildiğini belirterek, “Sabah bir çiftçimiz geldi. Buğdayı 280 dolara ithal ettiğimizi söyledi. Hesapladım. Bugünkü kur fiyatı ile 2282 lira gibi bir fiyatı var. Bizim çiftçiden alışımız 1600 lira. Bu fiyat farkı neden kaynaklanıyor” diyerek hükümetin ithalat politikasını eleştirdi.

ATATÜRK’ÜN RESMİNİ AKŞENER’E GÖSTERDİ
Öte yandan aynı esnaf, İYİ Parti lideri Akşener ve beraberindeki heyeti, yazıhane odasına davet ederek, Atatürk’ün duvarda yer alan ve traktörün üzerinde çekilmiş fotoğrafını gösterdi. Akşener, verdiği bilgiler için esnafa teşekkür ederken, İYİ Parti iktidarında çiftçinin sorunlarını çözeceklerini dile getirdi. 

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ