Ekonomi

AKP’ye Çağrı.. ‘Güldür Yüzümüzü’

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Bahçeli, emekli maaşlarını yanı sıra, esnafın emeklilik gün sayısının düşürülmesi, ev hanımlarına sigorta desteği sağlanması gibi konularda açıklamalarda bulundu.

“Enflasyonla mücadelede başarılı sonuçlar alınmaktadır. Herkesin ortak şikayeti olan hayat pahalılığı günden güne tesirini kaybedecektir” değerlendirmesinde bulunan Bahçeli, emeklilerin insanca ve huzur içinde yaşayacakları bir ücret düzeyine kavuşmalarından başka seçenek ise kalmadığını belirtti.

‘ENFLASYON ÜZERİNDE ZAM BEKLİYORUZ’

Bahçeli, “Emekli maaşlarındaki muhtemel iyileştirmeler, enflasyon üzerinde zam verilmesi, hatta zammın kök ücrete yansıtılması samimi dileğimiz ve beklentimizdir” diye konuştu.

‘ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ’

Küçük ölçekli iş yapan esnaflarımızla çiftçilerimizin prim yükünün hafifletilmesi, ev hanımlarına sigorta desteği sağlanması hususunda gereken sorumluluğu yerine getireceklerini duyuran Bahçeli şunları söyledi:

‘100.YIL ŞEREFİNİ YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRÜN’

“Bu çerçevede küçük esnafın emeklilik gün sayısı aşağıya çekilmeli ve 7 bin 200’e indirilmelidir. Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümü şerefine memurlarımızdan işçilerimize, emeklilerimizden esnaflarımıza, çiftçilerimizden dar ve orta gelirli insanlarımıza varıncaya kadar sosyal ve ekonomik yönden hepsinin yüzünü güldürmek boynumuzun borcudur.”

Kaynak: Ajanslar/Sözcü

Başa dön tuşu