Gündem

AKP İşi İlerletti.. ‘Kılıçdaroğlu’na Meclis Yolu’

AKP Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, ‘yeni Anayasa’ tartışmaları üzerine, “Bütün şartları zorlayacağız. Baktık ki olmuyor, milletimize gideceğiz” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA MİLLETVEKİLLİĞİ ÖNERİSİ

Bir gazetecinin, “2003 yılında dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekili seçilme yasağının kaldırılmasına verdiği desteğe karşılık, bugün AK Parti’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekilliği yolunu açma gibi bir planı olur mu?” yönündeki sorusuna, verilen cevap ise şöyle;

‘KILIÇDAROĞLU’NA MECLİS’İN YOLU AÇILABİLİR’

 “Kılıçdaroğlu’nun Meclis’e taşınma mevzusunu bilmiyorum ama bu şık olabilir şahsen. AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili olarak söylemiyorum, Bahadır Yenişehirlioğlu olarak söylüyorum, şık olur, güzel olur. Aklıma enteresan bir şey getirdi. Ben bunu Cumhurbaşkanımıza ileteceğim, karar onlarındır. Bu toplum barışı açısından, bir anayasa girişiminde bulunduğumuz süreçte şık ve güzel olur, bakalım” diye konuştu.

AKP Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, ‘yeni Anayasa’ tartışmaları üzerine de bir açıklama yaptı. Manisa’da basın mensuplarıyla bir araya gelen Yenişehirlioğlu’nun açıklaması şöyle;

‘BAKTIK Kİ OLMUYOR MİLLETE GİDECEĞİZ’

“28. dönemde yeni, tamamen sivil bir anayasayı, ülkemizin huzurunu güçlendirecek, milletimizin refahını yükseltecek, hukukun üstünlüğünü, çoğulculuğu, adaleti, hakkaniyeti tahkim edecek, her bir vatandaşımızın özgürlüklerini garanti altına alacak, gençlerimizin geleceklerine umutla bakmalarını sağlayacak, özetle Türkiye Yüzyılı’na yakışacak şekilde hazırlayarak yeni bir sivil anayasayı milletimize kazandırmanın gayreti içinde olacağız. Bütün şartları zorlayacağız. Baktık ki olmuyor, milletimize gideceğiz” dedi.

‘SİVİL BİR ANAYASA’

Türkiye Yüzyılı vizyonuyla yeni bir döneme hazırlanan Türkiye Cumhuriyeti’ne, darbe anayasası ile yönetilmek yakışmamaktadır. Bu sebeple yeni dönemde, darbecilerin mahsulü olan 1982 Anayasası’nın yerine çağımızın gereklerine uygun, sivil, demokratik ve Cumhuriyet’imizin 100. yılına yaraşır bir anayasa için yoğun bir şekilde çalışma yürüteceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Başa dön tuşu