Politika
05 Haziran 2018 ( 2575 görüntülenme )

AKP'DEN PEŞ PEŞE VURUŞ!.. 'ŞAKA GİBİ'

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af çıkarılmasına yönelik sözlerine yanıt verdi. Kurtulmuş, "Gündemlerimizde af yok" dedi.


NTV canlı yanınında soruları yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af ısrarı hakkında açıklamalarda bulundu. 
Kurtulmuş, " AKP ve MHP'nin gündemleri farklı" dedi.Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"BU MHP'NİN KENDİ GÖRÜŞÜ"

"Tabii ki MHP kendi görüşleri var, öncelikleri var. O çerçevede Sayın Bahçeli böyle bir temennide teklifte bulunuyor. Ama bizim de, Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, herhangi bir şekilde gündemimizde af konusu yok."

"BU ISRAR NİYE"

"Bu MHP’nin gündeme getirmiş olduğu bir konudur. Yani tek bir partinin içerisinde iki farklı görüş değil, zaten seçim işbirliği yapmakta olan bir tanesinin Sayın Genel Başkanının bu konudaki ısrarlı bir şekilde af meselesini gündeme getirmesi. Zaten pratik olarak da mümkün değildir, parlamento kapanmıştır." 

"GÜNDEME ALMAYACAĞIZ"

"Türkiye ilk seferde gündemine af meselesini gündeme getirmiyor. Rahşan affının yapıldığı zaman hoş gelmesine rağmen sonradan önemli toplumsal tepkilere neden olduğunu biliyoruz. Bu gereklilikse gündeme gelir ama seçim öncesinde gündeme gelecek konu değil. Gelse de gündeme alacak konumda değiliz." 

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ