Politika
22 Temmuz 2019 ( 5406 görüntülenme )

AKP'de İsyan: 'ARTIK BAŞ EDEMİYORUZ'

Yerel seçimlerden sonra AKP içinde yaşanan iç çekişmeler ve teşkilatlarda başlayan huzursuzluklardan sonra basın ve sosyal medya ile ilgili şok eleştiriler gelmeye başladı.


HERKES BİZE CEPHE ALMAYA BAŞLADI’

İsminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir AKP yöneticisi; “Basında yaşanan ahlaki çöküntü ve ‘Reisçi’ görünen bazı tiplerin gazeteciliği tetikçilik olarak algılaması seçmen nezdinde partimizin inandırıcılığını bitirdi. Vicdanlı üç beş gazetecimiz vardı onlarda artık bu uygulamalara isyan etmeye başladı. Fikir üreten ve vicdan sahibi gazetecilerimiz bizi terk etti. Genel başkanımızın başbakanlığı sırasında kendisine basın danışmanlığı yapan isimler bile şu an karşı cephede bize karşı adalet arar duruma geldi. İnanın çoğu zaman bizim iyi niyetli eleştirilerimizi bile muhalif medya halka duyuruyor. Bize yakın gazete ve televizyonlarda belirlenen isimler dışında kimseye yer verilmiyor”

“Cumhurbaşkanımızın siyasi demeçlerinden analiz yapmaya çalışan televizyon yorumcularımız bizim ufkumuzu açmak, hatalarımızı anlatmak ve bizi eleştirmek yerine doğru yanlış demeden her söyleneni savunmaları aslında ne kadar boş olduklarını da gösterdi” diyen yönetici sözlerine şu şekilde devam etti:

‘TROLLERİN HİÇBİR AHLAKİ DEĞERLERİ YOK’

“Hele bir de sosyal medya trolleriniz var ki, evlere şenlik. Hiçbir ahlaki ölçüleri yok. Sahiplerinden aldıkları emirle yıllarca partiye emek veren insanları bir gecede itibarsızlaştırıyor. Üstelik bunların çoğu iktidar nimetlerinden bol bol istifade eden, maaşlı eleman ve kim olduklarını bilmediğimiz insanlar.”“


HALK ARTIK BİZE NE İNANIYOR NE GÜVENİYOR”

“Çok hata yaptık. Milletle bağımız koptu. Ufak bir eleştiri de kendi insanlarımızı neredeyse düşman ilan ettik. Milletin Cumhurbaşkanımıza olan güvenin sarstık. Her türlü reklam ve istihbarat desteğine rağmen gazetelerimiz satmıyor, televizyonlarımız izlenmiyor. Çünkü ne gazetecilik yapıyorlar ne de televizyonculuk. Çoğu nereden nemalanırız, aman hükümetle ters düşmeyelim havasındalar. Milyar dolarlık basın yayın gruplarımızın (ki, beş altı basın yayın kuruluşu bunlar) toplam etki sahası muhalefete ait kıt kanaat yayın yapan televizyon ve gazetelerin etsinden daha az”.

‘TROLLERLE BAŞ EDEMEDİK’

Gündemi önceden biz belirlerdik ama şimdi onlar belirliyor. Değişen dünyaya ayak uyduramadık, sosyal medya ve internet gazeteciliği, Youtube gibi bir mecranın olduğunu muhalefet bizden önce keşfetti. Bu alanda muhalefetin milyonlarca gerçek hesap ve gönüllü ordusu ile bizim sahte hesap kullanan troller baş edemedi. Hızlı bir şekilde imaj düzeltme yoluna gitmezsek işimiz çok zor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ