7755 görüntülenme09 Eylül 2019
Ağustos 1922'de Büyük Taarruz'a kalkan Türk ordusu, 30 Ağustos'ta zafere ulaşmış ve kaçan düşman İzmir'e kadar kovalanmıştı. Türk Ordusu'nun Yunan işgali altındaki İzmir'e 9 Eylül 1922'de girmesi, sadece İzmir'in kurtuluşu değil aynı zamanda Kurtuluş Savaşı'nın kesin Türk zaferi ile sonuçlanmasını sağlamıştı.

ERDOĞAN'DAN MESAJ YOK

Türk milletinin kurtuluşunun bir simgesi olan İzmir'in düşman işgalinden kurtarılmasının 97. yılında, Cumhurbaşkanlığı, AKP, HDP ve Diyanet'in resmi Twitter hesaplarından şu ana dek bir mesaj yayımlanmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın da resmi Twitter hesaplarından İzmir'in kurtuluşu ile ilgili herhangi bir paylaşımda bulunmadığı görüldü.

ERDOĞAN SADECE İZMİR'E MESAJ GÖNDERDİ:

Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinde sadece tek cümlelik şu açıklama görülüyor: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’in kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla Vali Erol Ayyıldız ile Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e tebrik telgrafı göndermiştir."

FESLİ ZİYARET EDENLER

Bu durum, Suudi Arabistan'ın ölen kralı Kral Abdullah'ın ölümü nedeniyle tüm Türkiye'de bayrağımızın yarıya indirilmesi ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın "Keşke Yunan kazansaydı" diyen Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesini akıllara getirdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ