12016 görüntülenme07 Mayıs 2019
Bebek katili Öcalan'ın avukatlarıyla görüştürülmesi ve AA'nın söz konusu haber için attığı başlığı eleştiren İYİ Parti Grup Başkanvekili Ağıralioğlu, "Yarın teröristlere "kardeş" diyebilme ihtimalinize binaen söylüyorum" diyerek iktidarı eleştirdi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Meclis oturumunda yaptığı konuşmada iktidara ve AA'nın geçtiği "İmralı" başlığına tepki gösterdi

İstanbul'da tekrarlanacak seçimlerin hemen öncesinde bebek katili Abdullah Öcalan'ın 8 sene sonra avukatlarıyla görüştürülmesine tepki gösteren Ağıralioğlu, "Seçim kazanmak için bize "terörist" diyebildiğinize göre yarın teröristlere "kardeş" diyebilme ihtimaline binaen söylüyorum" diyerek eleştirilerini şöyle dile getirdi:

‘İMRALI ÖCALAN DEMEYE BAŞLADILAR, BİZE TERÖRİST DİYEBİLDİĞİNİZE GÖRE YARIN TERÖRİSTLERE KARDEŞ DEME İHTİMALİNİZ VAR’

"Devletimizin, hükümetimizin teröre karşı duruşuna desteğimiz devam edecektir. Lakin seçim süreci sonucunu beklerken "İmralı", "Öcalan" tabirlerinin kullanıldığı yeni bir siyasal dil görüyorum. Sayın Cumhurbaşkanı “Yeni çözüm süreci yok” dedi ama seçim sathında biz sizin kardeşleriniziz seçim kazanmak için bize ‘terörist’ diyebildiğinize göre, yarın teröristlere ‘kardeş’ deme ihtimalinize binaen konuşuyorum. İkinci bir çözüm sürecini kaldıramayız. Seçim kazanmak için lüzumsuz şirinlik yapabilmenin önünü şimdiden keselim.

‘BU DİLLE SİYASİ İKLİMİ TERÖRİZE ETMEYİN’

“Bir defa İstanbul’u almak için bir daha memleketin çocuklarına kanlı bir süreç yaşatmama iradesini her zaman muhafaza etmenize dair inancımla konuşuyorum. Terörle mücadele ederken kullandığımız dilin seçim satında kullanılmasını doğru bulmuyorum. İçişleri Bakanlığı’nın bilhassa terörle mücadelede morali yüksek tutacak düzeyde devlet ve hükümet desteğini güvenlik bürokrasisinin arkasına yığmasını destekliyorum.

Lakin bu desteğimizin memlekette siyasal iklimi terörize etme imkanına dönüştürülmesini makul bulmadık seçim sathında gerek şahsımız, gerek partimiz adına söylenenleri doğru bulmadık. O meşruiyet sıkıntısı olarak gördüğünüz şeyin İstanbul dahil Türkiye’deki siyasal iklimi zehirlediğini düşünüyoruz." Diyerek yeni süreci eleştirdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ