Gündem

Adana.. ‘Neler Oluyor’

Zafer Partisi Adana İl Başkanı Ayhan Binboğa, dün yaptığı açıklamada tüm yönetimin ve parti üyesi 86 kişinin kendileriyle birlikte istifa ettiğini söyledi.

Açıklamanın ardından bugün istifa eden partililer düzenlenen törenle MHP’ye katıldı.

‘TAVIR KOYDUK İŞLEM YAPMADILAR’

MHP Adana İl Başkanlığı’nda düzenlenen törende konuşan Ayhan Binboğa, “Çocukların, mazlumların, sivil insanların bombalandığı bir savaşta eğer Zafer Partisi’nin bir milletvekili adayı ‘Allah İsrail ordusuna güç kuvvet versin’ deyince ilk tepkiyi gösteren şahsım ve Adana teşkilatıdır. Bunun üzerine de hiçbir işlem yapılmamıştır. Bizim istifa sürecimiz bu şekilde gelişti. İstifamızı verdik. Biz gerçekten yuvamıza geldik. Bizleri kabul ettikleri kabul ettikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı ise katılımcılara teşekkür ederek CHP ve İYİ Parti’de siyaset yapan kişileri de MHP’ye davet etti. Konuşmaların ardından MHP yönetimi yeni katılan 86 üyeye rozet taktı.

NEDEN İSTİFA

Geçtiğimiz gün Zafer Partisi Adana İl Başkanı Ayhan Binboğa, tüm yönetimin ve parti üyesi 87 kişinin kendileriyle birlikte istifa ettiğini açıkladı. Binboğa, yaptığı açıklamada istifa gerekçesine değinerek, şu ifadeleri kullandı:

‘ÖNCE UYARDILAR’

“Milletvekilliği seçimlerinde partimize FETÖ’vari sızmalar olmaya başladı. Bununla ilgili genel başkanı ve genel merkezi bilgilendirerek önlem almaya çalıştım. Genel başkan ‘sana 2 kişiyi söylüyorum bunları kesinlikle göreve almayacaksın’ diyerek uyarmıştı. Biriyle ilgili savcılıkta 5 tane dosya var. Biri cumhurbaşkanına hakaret diğerleri de FETÖ soruşturmasıyla ilgili. Diğer şahsın da kadına karşı şiddetten devam eden soruşturmasından dolayı uyarmıştı.”

‘SONRA GÖREVE GETİRDİLER’

 Ancak FETÖ zihniyeti, FETÖ’vari hareketler o kadar etkili olmuş ki dediği şahıslardan biri üst düzey göreve getirildi. Zafer Partisi’nin Adana’daki milletvekilliği sıralamasında il başkanı olarak, teşkilattan sorumlu il başkan yardımcım, seçim işlerinden sorumlu il başkan yardımcım, siyasi işlerden sorumlu il başkan yardımcımın hiçbirimizin görüşü alınmamıştır. Ama partiye dışarıdan FETÖ’vari sızmaya çalışan şahıs isim sıralamasını bizzat yapıp genel merkeze de onaylatmıştır.”

‘İSTİFA KAÇINILMAZ’

 Adana il teşkilatı olarak genel merkeze ilettiğimiz soruşturması yapılıp gönderilmiş bir dosya da işleme alınmayınca biz de artık istifanın kaçınılmaz olduğunu, bizim şahıslarla değil, ilkeli duruşumuzun olaylar karşısında olduğunu buradan söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘MHP’YE GERİ DÖNÜYORUZ’

Binboğa, yarın istifa eden tüm yönetici, ilçe başkanı, meclis üyeleri, belediye başkanı adayları ve istifa eden partililerle birlikte Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) katılacaklarını belirterek, “Yuvamıza MHP’ye geri dönüyoruz” dedi.

Bugün de istifa edenler MHP’ye katıldı.

Ajanslar/ Yeniçağ

Başa dön tuşu