2760 görüntülenme21 Ocak 2020
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kapanış konuşmasını yaptığı ‘Turizm Çalıştayı’nda, TÜİK rakamlarına göre Türkiye’deki işsizlik oranının yüzde 15’e yaklaştığını söyledi.

‘HADİ BAKAYIM ELLİŞER KİŞİ ALIN DEMEKLE SORUNLAR ÇÖZÜLMEZ’

İstanbul’da yaklaşık 2,5 milyon işsizin bulunduğunu kaydeden İmamoğlu, istihdam yaratacak en önemli sektörün turizm olduğunu vurguladı. İmamoğlu, "'Hadi bakayım 50’şer kişi alın' diyerek istihdam sorununu çözemezsiniz" ifadelerini kullandı. İmamoğlu, İstanbul’un sorunlarını demokratik katılım ve ortak akıl yoluyla çözmek için söz verdiklerini belirterek şunları ifade etti;

‘İSTANBUL’DA İŞSİZ 2,5 MİLYON KİŞİ VAR’

* Gerçek oran daha yüksek olsa bile, bu veri bize, İstanbul'da işsiz insan sayısının en az 2,5 milyon kişi olduğunu söylüyor. Şimdi size sormak isterim. İstanbul kısa sürede nasıl 2,5 milyon kişinin önemli bölümüne istihdam yaratabilir? Cevabını da kendim vereyim. Daha fazla İstihdam sorununu, turizm sektörü çözebilir.”

‘SEKTÖRE YATIRIM YAPMAK ZORUNDAYIZ’

“ Palyatif (geçici), otellere, ‘Hadi bakayım 50'şer kişi alın' diyerek istihdam sorununu çözemezsiniz. Talimatla iş sorununu çözemezsiniz. Bunlar hep hayalci tavırlar olur. Sektöre yatırım yapmak ve desteklemek zorundayız. İstanbul gibi fırsatlarla dolu bir şehri, bu anlamda öncü hamlelerle donatmak mecburiyetindeyiz, ki dünyanın bu büyüyen sektöründe hak ettiğimiz yeri hızlıca alabilelim.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ