Ana Sayfa
13 Nisan 2017 ( 127975 görüntülenme )

Abdullatif Şener ÖYLE AĞIR UYARIDA BULUNDU Kİ...

Abdüllatif Şener: 16 Nisan pişmanlığın fayda vermediği bir tarihtir


AKP'nin kurucularından Abdüllatif Şener, halk oylamasına sunulacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni eleştirip, "Bu kabul edilebilir bir devlet düzeni değildir. Bunun nereye gideceğini hiç kimse hayal bile edemez. Bu bir felakettir. Ülke için ve bizim için" dedi.

Abdüllatif Şener, referandum çalışmaları kapsamında Kastamonu’da ziyaretlerde bulundu. CHP Merkez İlçe Başkanlığı’ni ziyaret ederek basın açıklaması yapan Şener, 16 Nisan’da ‘Evet’ çıkması durumunda dünyanın, Türkiye’ye artık diktatörlükle yönetilen ülke olarak bakacağını söyledi. 

Türkiye’nin daha önce Esad ile defalarca görüştüğüne vurgu yapan Şener, şöyle konuştu:

"ESAD REJİMİNDEN BETER"

“O zaman Türkiye olarak Esad´a, ‘Bizim rejimimizi örnek alın. Bakın biz demokratik bir ülkeyiz. Ey Esad sen devlete ait bütün yetkileri kendinde toplamışsın. Bu yetkiler fazla. Bu yetkilerini diğer kurumlara dağıt. Demokratik reformlar yap. Yoksa dünyanın gelişmiş ülkeleri senin rejimini yıkacak. Biz Türkiye olarak seni yıkacak ülkelerle birlikte olacağız´ dedik.
Kan gölüne döndü Suriye. Şimdi aradan 5 sene geçmiş hala Arap baharı devam ediyor. 

Şimdi de ‘Ya Esad kusura bakma. Biz senin rejimini değiştirmeye çaba harcadık ama aslında senin rejimin bizimkinden daha iyiymiş. Biz en çok senin rejimine benzer bir rejimi 16 Nisan´da oylayacağız.’ diyoruz. 

"BU BÜYÜK BİR FELAKETTİR"

Bunun bir hesabı sorulmayacak mı Allah aşkına? Bundan açık bir çelişki nerede olabilir? Bu kabul edilebilir bir devlet düzeni değildir. Bunun nereye gideceğini hiç kimse hayal bile edemez. 

Bu bir felakettir. Ülke için ve bizim için. Ve dünya artık müdahalenin meşru olduğu bir ülke olarak görecek Türkiye’yi. 16 Nisan pişmanlığın fayda vermediği bir tarihtir. Onun için herkesin bu 2 günü çok çalışarak geçirmesi lazım. 

"GETİRİLMEK İSTENEN DEMOKRASİ DEĞİL"

Bu rejim demokrasi değil. Türk devlet geleneğine de aykırı. Bütün tarihteki Türkiye Cumhuriyeti devletlerinde Başbakanlık var. Bu başbakanlığı da kaldırıyor. Bu değişikliğin tüm maddeleri İslama da aykırı, dinlerle ilgisi yok. Bu Kominizme de aykırı. Bu paragmatikçe yapılmış Türkiye’nin başına bela örmek için hazırlanmış metne benziyor.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ