Politika
24 Ekim 2017 ( 3483 görüntülenme )

ABD TAVRI KOYDU!.. DIŞİŞLERİ KONUŞTU... HERKES ŞAŞTI!..

Adalet Bakanlığı, ABD'ye gidecek bir bakanlık heyetine vize verilmediği iddialarını yalanladı.


Adalet Bakanlığı, Ankara-Washington hattında ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz'un tutuklanmasının ardından başlayan krizin çözümü için ABD'ye gidecek olan heyete vize verilmediği iddiasına ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamada vize krizinden önce planlanan ziyaretin bakanlık tarafından iptal edildiğini ve bir vize başvurusu da yapılmadığı bilgisine yer verildi.

Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"BİR VİZE SORUNU ZATEN VARDI"


Basın yayın organlarında yer alan 'ABD, Adalet Bakanlığı heyetine vize vermedi' başlıklı haberle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür."

"BUNA KARŞIN BİR ZİYARET ÖNGÖRMÜŞTÜK AMA..."

"Bakanlığımızdan bir heyet, 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında ABD resmi makamlarınca yapılan bir davet üzerine, bu ülkeye bir çalışma ziyareti planlamıştır. Ancak iki ülke arasında son dönemde yaşanan vize krizi nedeniyle adı geçen ziyaret Bakanlığımızca iptal edilmiştir. "

"AMA RESMİ MÜRACAAT YAPMAMIŞTIK"

"Doğal olarak Bakanlığımız mensuplarının şahsen veya onlar adına resmi kanallardan yapılmış herhangi bir vize başvurusu da bulunmamaktadır. Dolayısıyla 'Adalet Bakanlığı heyetine vize verilmediğine' ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır."

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ