Reklamlar
Anasayfa » Haber
14 Eylül 2017 ( 61 görüntülenme )

ABD'DEN RUS MARKASINA YASAK!..

ABD devlet kurumlarına Kaspersky yasağı 


ABD İç Güvenlik Bakanlığı, tüm devlet kurumlarının Rus siber güvenlik geliştiricisi Kaspersky Lab şirketinin ürünlerini 3 ay içinde kullanıma kapatmaları gerektiğini duyurdu.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı'nın konuyla ilgili yazılı açıklamasında, kurumların 30 gün içinde kullandıkları Kaspersky programları ile ilgili rapor sunmaları, 2 ay sonra başka bir ürüne geçiş planlarını sunmalarını, 3 ay içinde de şirketin ürünlerini kullanmama planlarını uygulamaya başlamaları gerektiği belirtildi.

"RUS İSTİHBARATIYLA İLİŞKİLERİNDEN ENDİŞE VAR"

Açıklamada, "Bu eylemler, Kaspersky ürünlerinin federal bilgi sistemleri için oluşturduğu enformasyon güvenlik risklerine dayanıyor. Bakanlık, Kaspersky'nin bazı temsilcilerinin Rus istihbaratıyla ve diğer hükümet organlarıyla olan bağlantılarından endişe duyuyor" ifadelerine yer verildi.

‘ABD'NİN SUÇLAMALARI KANITLARA DAYANMIYOR'


Öte yandan Kaspersky Lab, ABD yönetiminin kendisine yönelttiği suçlamaların sahte ve yanlış bilgilere dayandırıldığını, şirketin herhangi bir hükümetle siyasi bağlantılarının veya yakın ilişkilerinin bulunmadığını duyurdu.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞIRNAK'TA DÜŞEN HELİKOPTERLE İLGİLİ TEKNİK BİLGİLER... MHP Milletvekili'nden MECLİS'e KURŞUN GİBİ MESAJ! İSRAİL SAVUNMA BAKANI FENA DÖKÜLDÜ... ŞOK!.. BELA Türkiye'ye Geliyorum Diyor... Rusya'dan ABD'ye Deprem gibi UYARI! AKP İlçe Başkanı'na Saldırı! AKP İLÇE TEŞKİLATI FESHEDİLDİ! ÜMİT ÖZDAĞ SALDIRIYI ANLATTI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ABD İPİ KOPARDI!.. GÜNEY SINIRIMIZDA ŞOK GÖRÜNTÜLER...