17114 görüntülenme15 Temmuz 2020
FETÖ'nün 15Temmuz darbe girişiminde CHP'nin İstanbul İl Başkanı olan Cemal Canpolat, 15 Temmuz gecesi yaşananları anlattı. Cemal Canpolat'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

‘BAŞBAKANI BİZ ARADIK, ULAŞAMADIK’

“15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı’nda aldım. Hayati Yazıcı da vardı. Otellerde yer olmadığı için Bakırköy Belediye başkanının evine gittik. Bunu ben söyledim. 15 Temmuz gecesi Başbakan’ı (Binali Yıldırım) aradık. 1 buçuk saat ulaşamadık. Özelini kalemine ulaştık. Özel kalem de ulaşamadı. Bize geri dönmediler.”

‘MECLİS’İN AÇILMASINI KILIÇDAROĞLU SÖYLEDİ’
“Sonra Genel Başkanımız talimatıyla Meclis Başkanı’nı aradık. Meclis’in açılmasını söyleyen genel başkanımızdı. O dönemki Meclis Başkanı genel başkanımızın konuşma yapmasını istedi.”

ERDOĞAN’DAN İTHAM
Öte yanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası açıklama yapan Erdoğan, " Türkiye’de devletin sahibinin de istiklal ve istikbalimizin teminatının da milletimiz olduğunu 15 Temmuz’da bir kez daha gördük. Tankların koruması altında, o gece belediye başkanının evine giden bir ana muhalefet başkanı vardı." Diyerek Kılıçdaroğlu’nu hedef gösterdi. Erdoğan, şunları söyledi:

‘BİZ HAVADAYKEN O KAHVESİNİ YUDUMLUYORDU’
* Türkiye’de devletin sahibinin de istiklal ve istikbalimizin teminatının da milletimiz olduğunu 15 Temmuz’da bir kez daha gördük. Tankların koruması altında, o gece belediye başkanının evine giden bir ana muhalefet başkanı vardı. Orada kahvesini yudumlarken, Atatürk Havalimanı’nda neler oluyor onu izleyen bir ana muhalefet başkanı vardı. Kendisine ‘tankların arasından nasıl gittiniz’ deyince ‘haberim olsaydı ben de gelirdim’ diye cevaplayacak kadar seviye kaybı yaşayan ana muhalefet lideri.”

ERDOĞAN DAHA ÖNCE ‘MİLLETE VERİLECEK BİR HESABIMIZ VAR’ DEMİŞTİ
Öte yanda 15 Temmuz darbe girişiminin hemen sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Millete verilecek bir hesabımız var’ demişti. Ardında da eklemişti;

‘BİZİ AFFEDİN’
“Her şeye rağmen, bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökememiş olmanın üzüntüsü içerisindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin.”

Kaynak: Ajanslar/gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ