Politika
22 Ekim 2021 ( 6733 görüntülenme )

Zarrab 'Bulundu'

2017 yılında New York'taki Halkbank davasında itirafçı olmasının ardından kayıplara karışan ve kimliğini değiştiren Reza Zarrab’ın Miami’deki yeni hayatının görüntüleri ortaya çıktı.

FETÖCÜLER YERİNİ BULDU
Reza Zarrab’ın son olarak 8 Aralık 2017’de New York’ta Halkbank davasının ‘yıldız tanığı’ olarak ifade vermesinin ardından o günden sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı. FETÖ yayın organı TR724’ün yazarı FETÖ firarisi Adem Yavuz Arslan, Reza Zarrab’ın Miami’deki yeni hayatını görüntüledi. Adını Aaron Goldsmith olarak değiştirdiği öğrenilen Reza Zarrab’ın yeni hayatı şaşırttı.

FİRARİ FETÖCÜ İZİNİ BULDU
FETÖ firarisi Adem Yavuz Arslan, Türkiye ve dünya gündemini sarsan ve 4 yıldan fazladır hiçbir yerde görünmeyen Rıza Zarrab'ın izini bulduğunu söyledi. Arslan, Türk bir Uber şoförünün kendisine bilgi verdiğini ve bu sayede Zarrab'ın izini sürdüğünü söyledi.

HAYALİ İHRACAT DOLANDIRICILIK, İTİRAFÇI
26 yaşında Türkiye'ye gelerek ünlü sanatçı Ebru Gündeş'le evlenen Zarrab'ın Türkiye'de birçok siyasiye rüşvet verdiği ortaya çıkmıştı. Amerika'da tutuklanan Zarrab, sürpriz bir şekilde itirafçı olmuş ve her şeyi bir bir itiraf etmişti. Amerika'da dava sürerken Ebru Gündeş'ten boşanan Zarrab, itirafçı olduktan sonra tahliye edilmişti. Savcıyla anlaşan Zarrab ifadesinde, Türkiye'de birçok siyasetçiyi rüşvete bağladığını ve sahte evraklarla kamu bankalarını dolandırdıklarını, hayali ihracatlar yaptıklarını iddia etmişti.

Kaynak. Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ