Çınarcık Belediye Başkanlığı seçimlerini 16 oy farkla kaybeden CHP’li Avni Kurt, 25 gün sonra sessizliğini bozdu ve itirazların yapıldığı seçimleri masa başında kaybettiğini belirterek, “Bu şaibe size ömür boyu yeter” dedi.

NE OLMUŞTU?

31 Mart yerel seçimlerinde Çınarcık’ta Ak Parti adayı 16 oy farkla önde çıkmış ama CHP sonuca itiraz etmişti. İl seçim kurulu CHP’nin oylar yeniden sayılsın talebini kabul etmiş fakat AK Parti bu karara itiraz edince YSK’da, il seçim kurulu’nun tüm oylar yeniden sayılsın kararını kaldırmıştı. Böylece Çınarcık Belediye Yönetimi de CHP’den Ak Parti’ye geçmişti. İşte Avni Kurt’un açıklmasından öne çıkan hususlar;

’16 OY FARKLA SEÇİMİ KAYBETTİM, İTİRAZ ETTİK’


Evet, resmi sonuca göre 16 oy farkla seçimi kaybettim. Bu seçimle birlikte, oy sayım işleminin seçim sonucuna etki edebilecek kadar önemli olduğunu bir kez daha öğrenmiş olduk. Daha oy verme işlemi devam ederken bir takım ciddi hatalar yapıldığını tespit ettik. Bu hataların giderilmesi, vatandaşlarımızın kullandığı oyun olduğu gibi sandığa yansıması için, seçim günü sandık başkanlarına, ertesi gün İlçe Seçim Kurulu’na gerekçeli itiraz dilekçelerimizi verdik.”

‘İL SEÇİM KURULU KABUL ETTİ AMA YSK REDDETTİ’

“ Hatta 4 Nisan Perşembe gecesi, saat 22:00’de İl Seçim Kurulu, tüm sandıklarının yeninden dökümünün ve sayımının yapılmasına karar verdi. Maalesef AKP, iktidarın gücünü kullanarak YSK’dan 5 Nisan Cuma günü saat 11:00’de aleyhimize olan kararı çıkarttı. Bizim vicdanımız oldukça rahat!… Ya peki yeniden oyların sayılacağı vakitte orada bulunmayarak oy sayım işleminin gerçekleşmemesini sağlayan “insan müsveddelerinin” vicdanı rahat mı?”

‘BU ŞAİBE SİZE ÖMÜR BOYU YETER’ “Girdikleri her ortamda dinden, imandan, haktan, hukuktan bahsederek insanlardan oy isteyen sözde müslümanlar… Ya peki sizlere ne demeli? Yapılan haksızlıklar karşısında “dilsiz şeytan” gibi sustunuz değil mi? Halbuki aldığı oydan emin olan bir partinin oyların yeniden sayılmasından korkmaması gerekmez miydi? Sizleri Yüce Allah’a havale ediyorum. Şunu da belirtmeliyim ki, bu ŞAİBE size ömür boyu yeter…”

‘BANA DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

“Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun” duasıyla çıktığımız bu seçim sürecinde başta ailem olmak üzere yol arkadaşlarıma, meclis üyelerime, partililerime, destekçilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Beni bağrına basan bu kentin insanlarına gönülden şükranlarımı sunuyorum. Hakkınızı helal edin. Siz siz olun, hiçbir zaman iyilikten, doğruluktan, dürüstlükten vazgeçmeyin. Eğer benim gibi baba iseniz, çocuklarınıza vakit ayırın ve onları daima sevindirin. Ben artık vaktimi çocuklarıma, Enes ve Eymen’e adayacağım. Ve tabii beni hiç yalnız bırakmayan sevgili eşim Elif’e… Bir gün bir yerde yollarımızın tekrar kesişmesi ümidiyle…Allah’a emanet olun. Sevgi ve saygılarımla. Avni Kurt”

Kaynak: Revizyon/ Yalova

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ