7687 görüntülenme 29 Mart 2019
Sokak röportajında yerel seçimlere yönelik fikri sorulan vatandaş, ekonomik sorunlar nedeniyle halkın mahvolduğunu belirtti, Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Asgari ücretle bir kendisi geçinsin, ondan sonra halka konuşsun” ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlere yönelik fikri sorulan vatandaşlar, ekonomik krizden dert yanıyor. Video paylaşım sitesi üzerinden yayın yapan Yol TV isimli kanalın muhabiri, 31 Mart öncesi vatandaşa siyaset gündemi hakkındaki fikirleri sordu.

VATANDAŞ: ‘MİLLET PERİŞAN’

Mikrofon uzatılan bir bayan vatandaş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, halkın sorunlarından bihaber olduğunu düşündüğünü ifade ederken, sosyal medyada günün en çok konuşulanları arasına girdi.

Vatandaş görüntülerde, “Millet fakirlikten kırılıyor. Kendisi sarayda yaşıyor, milletin ne yaptığını bilmiyor. Söylediği kelimeleri, ‘söylemedim’ diyor. Halka, PKK’lı, diyor. 82 milyon kişinin gözünün içine baka baka ‘ben bunu demedim’ diyor. Böyle bir Cumhurbaşkanına artık kimsenin güveni kalmadı” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ: ‘BİR CUMHURBAŞKANI BELEDİYE ADAYIYLA SOKAKLARDA GEZMEMELİ’

Cumhurbaşkanlığı mertebesindeki bir kişinin, belediye başkanlarıyla sokak sokak gezip oy istememesi gerektiğini ifade eden vatandaş, “Bir Cumhurbaşkanı çıkıp da belediye başkanlarıyla sokaklarda gezemez. Sen bütün halkın Cumhurbaşkanı’sın. Yeter artık bu krizden. İnsanlar bitti, mahvoldu. Burada ekin ekilmiyor. Nohut yok, kuru bakliyatın hiçbiri yok. Hepsi ithal, neden?

Bizim çiftçimiz mi yok? Ben de bir köylü kızıyım. Babam ekemiyor şu anda hiçbir şeyi. Neden? Mazot almış başını gitmiş. Asgari ücretle bir kendisi geçinsin, ondan sonra halka konuşsun. Şimdi tutmuş, Mansur Yavaş’ın bir çeki varmış da… Recep Tayyip Erdoğan, artık çocuklar gibi oyunlar oynuyor” diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ