442 görüntülenme07 Haziran 2019
Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Şanlıurfa ziyaretinde büyükşehir belediyesini ziyaret etti. Engelliler mehteran ekibi tarafından karşılanan Yıldırım, büyükşehir belediyesi sıra gecesi ekibinden Ebubekir Çimen'in söylediği ‘Urfalıyam ezelden’ türküsüne eşlik ederken detone oldu. Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Yıldırım, İstanbul’daki Şanlıurfalılardan destek istedi.

İSTANBUL

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Doğduğum büyüdüğüm, müjdelenmiş bu şehir için çok büyük hayallerim var, projelerim var" ifadelerini kullanan Yıldırım'ın, İstanbullu olduğunu iddia etmesi tepkilere neden olmuştu.

ERZİNCAN VE ŞANLIURFA

Erzincan doğumlu olan Yıldırım, şimdi de köklerinin Şanlıurfa'da olduğunu dile getirdi. Şanlıurfa'yı ziyaret eden Binali Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi sıra gecesi ekibinden Ebubekir Çimen'in söylediği ‘Urfalıyam ezelden’ türküsüne de eşlik eden Yıldırım ziyaret sonrası bir açıklama yaptı.İstanbul’da küçük bir Şanlıurfa olduğunu dile getiren Yıldırım şöyle konuştu:

‘KÖKLERİM ŞANLI URFA’DA

“Benim köklerim de Şanlıurfa’da, o yüzden sizlere hemşehrilerim diye hitap edebilirim. Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü tabii ki gördük. 31 Mart seçimlerinde çok büyük destek verdiniz. Şanlıurfa gibi tarih şehri, kültür şehri, peygamberler şehri bu güzel şehrimizin büyükşehir belediye başkanı yaptınız Allah muvaffak etsin, yar ve yardımcısı olsun. Sizlerden de Allah razı olsun. Ayrıca Şanlıurfa’nın birçok ilçelerinde desteklerinizle başkanlarınızı seçtiniz, bunun için de teşekkür ediyorum."

Kaynak: Cumhuriyet/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ