7341 görüntülenme15 Ocak 2018
SARIZEYBEK: ASIL HEDEF TÜRKİYE

Erdal Sarızeybek, Hulki Cevizoğlu’na Ortadoğu’da oynanan oyunları ve bu oyunlar içerisinde İsrail ve ABD’nin savaş planlarını anlattı.

Sarızeybek’in açıklamaları şöyle:

“BİZ YAHUDİ ALEYHTARI DEĞİLİZ, YETER Kİ TÜRKİYE HEDEF ALINMASIN”

“Biz burada küresel ve Türkiye’yi hedef almış bir projeden bahsediyoruz ve söylediğimiz neredeyse her kelimenin bilimsel kaynağını da açıklayarak, Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren bir siyasetin perde arkasını görmeye ve sahnedeki gerçek oyuncuların özünde ne yapmak istediklerini anlamaya çalışıyoruz.”

“ORTADA MÜSLÜMAN COĞRAFYAYI ETNİK , DİN VE MEZHEP TEMELİNDE PARÇALAMA PLANLARI VAR”

"Biz bu noktada bilimin ve aklın ışığında yükselen gerçeklerin, sonucu olmayan dinsel ve mezhepsel tartışmaların içine çekilerek gözden kaçırılmasına da izin vermeyiz.
Dolayısıyla ne Hristiyan ne Musevi şimdi çıkıp da bize ‘sen haksızsın’ diyemez!

Bizi hiç kimse Yahudi aleyhtarlığı ile suçlayamaz!
Bizi asla ve hiç kimse ‘etnik, dinsel ve mezhepsel’ ayrımcılıkla da suçlayamaz!”

“VARLIĞIMIZI HEDEF ALANI BİZ DE HEDEF ALIRIZ”

"Eğer ki – kimliği ne olursa olsun- bir zihniyet bir ulusu düşman ilan ederse, ebetteki o ulus hem ahlaken hem kanunen kendi savunma mekanizmasını ulusal ve uluslararası hukuk zemininde harekete geçirecek, doğal olarak kendini koruyacaktır!

İş burada da bitmeyecek, kendini yakın ve ağır tehdit altından hisseden bir ulus o tehdidi yok etmek için şu ya da bu şekilde elbette ki harekete geçecektir!

İnsan olan insanın doğası budur!
Dolaysıyla şimdi biz değil bu tehdidi yaratanlar düşünsün!"

“İSRAİL MÜSLÜMAN COĞRAFYAYI PARÇALAMAK İSTİYOR”

“İsrail’in etrafını kuşatan Müslümanlara karşı acımasız tavrı –ki bunu Arap-İsrail savaşlarında görmüştük- toplumun ‘vicdan ve merhamet’ duygularını haklı olarak ve kendiliğinden harekete geçiyor, bu da İsrail’e tepki olarak geri dönüyor. Bu böyle olmalı ki -sözde ya da özde- İsrail’e karşı tavır alan bir siyaset Türkiye’de halk desteği bulabiliyor.”

“KAMUOYUNA YETERLİ BİLGİ VERİLMİYOR”

"İlginçtir, İsrail’e karşı böylesi tavır alabilen bir toplumun İsrail hakkında ‘ne bildiği ne bilmediği” ise o kadar net değil. En başta siyaset, meydanlarda toplumun dini duygularını manipüle ederek oy toplamaya kalkışsa da, İsrail’in Ortadoğu’da ne yapmak istediğine ilişkin kamuoyuna bilgi vermiyor."

“GERÇEK ŞU ORTADOĞU’DA ABD-İSRAİL PLANLARI İŞLETİLİYOR”

"Bu planların asıl hedefi de Türkiye”.

Kaynak: Halk Tv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ