6799 görüntülenme 22 Ocak 2021
Ölümünün 5'inci yıl dönümünde Kamer Genç'in 2009 yılında milletvekili olduğu dönemde Meclis'te terör örgütü FETÖ ile ilgili AKP'yi uyardığı konuşma sosyal medyada yeniden gündem oldu.

‘FETÖ’YE KARŞI UYARDI,SALDIRDILAR’

TBMM eski Başkanvekili ve CHP Tunceli eski Milletvekili Kamer Genç, ölümünün 5'inci yıl dönümünde memleketi Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde mezarı başında anıldı. Beş dönem milletvekilliği yapan ve 2016 yılı ocak ayında vefat eden Kamer Genç, 10 Haziran 2009’da Meclis kürsüsünden FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile ilgili hükümete uyarılarda bulunmuştu. 2016 yılında vefat eden CHP Tunceli eski Milletvekili Kamer Genç, 2009 yılında milletvekili olduğu dönemde hükümeti terör örgütü FETÖ ile ilgili uyarmış, Meclis'te AKP'li vekillerin saldırısına uğramıştı.

‘FETÖ BAŞINIZA BELA OLACAK’ DEMİŞTİ

Genç, "Fethullah Gülen başınıza bela olacak. Türkiye'de bunun bu sermayesi nereden geliyor? Bu rejimdeki rolü nedir? Yarın bunun en büyük zararını siz çekeceksiniz. Türkiye için çok büyük bir tehlike. Bu tehlikeyi görelim, rejim elden gidiyor" demiş ve AKP'li milletvekillerinin saldırısına uğramıştı.

Kaynak:gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ