Ekonomi
26 Kasım 2021 ( 5169 görüntülenme )

Vicdansızlık 'Ucuza Kapat Pahalıya Sat'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin 'Zarar eden çiftçi yok' sözlerini eleştirdi. TİGEM'in açtığı ihaleye dikkat çeken Yılmaz, "Vicdansızlık" dedi.

‘TİGEM ÇİFTÇİDEN UCUZA KAPATTI PAHALIYA SATTI’
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ‘Zarar eden çiftçi yok’ sözlerini eleştirdi. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (TİGEM) buğdayları Türk çiftçisinden daha pahalıya sattığına dikkat çeken Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

‘TÜRK ÇİFTÇİSİ ZARARDA VİCDANSIZLIK’
* Cumhurbaşkanı tarafından ilan edilen ekonomik kurtuluş savasına Türk çiftçisi ekmeklik buğdayını 2 bin 250 TL'den, makarnalık buğdayını 2 bin 450 TL'den satarak katkıda bulundu.
* Oysa TİGEM bu gün açtığı ihalede aynı buğdayları 5 bin 218 ve 5 bin 320 TL'den sattı. Tarım Bakanı: Zarar eden çiftçi yok. Vicdansızlık.”

‘ADALET YOKSA HİÇBİR ŞEY YOK’
Bakan Pakdemirli’yi eleştiren Yılmaz şöyle devam etti: “Derelerinizden petrol aksa, dağlarınızdan altın fışkırsa, eğer adalet kavramı yok ise ve kurala göre değil duruma göre adaleti benimsemişseniz, ülkede ekonomik gelişmeden ve kalkınmadan bahsedemezsiniz.”

Kaynak: Durmuş Yılmaz/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ