12164 görüntülenme09 Ocak 2019
İŞ-KUR, üçüncü havalimanında kafe ve restoranlarda çalıştırılmak üzere, personel alınacağını duyurdu. Vatandaşlar, personel seçimi için dün görüşmenin yapılacağı İstanbul-Büyükçekmece İŞ-KUR binasına akın etti. 

YAŞ SINIRI VAR AMA VATANDAŞIN HABERİ YOK

İşe alım için 18-28 yaş aralarında başvuranların kabul edildiğini öğrenen vatandaşlar, “Bunu önceden duyursalardı, buraya kadar kalkıp gelmezdik bu soğukta, insanlarla resmen alay ediyorlar. 28 yaş üstü aç mı kalsın?” diyerek isyan etti.

“BİR DAKİKALIK GÖRÜŞME İÇİN SAATLERDİR BEKLİYORUZ”

İş görüşmesine gelen vatandaşlardan Volkan Kurt, kalabalığa rağmen görüşmeyi iki kişinin yapmasına isyan etti. “Biz bu karda, soğukta geldik bir umutla ancak iki kişi yapıyor görüşmeyi ve bir dakika görüşüp ön kayıt alıp adımızı yazdırıyorlar. Sadece bir dakika için bu soğukta saatlerdir bekliyoruz” dedi.

“YAŞIMIZ BÜYÜK DİYE İŞSİZ Mİ KALALIM”

44 yaşındaki Ercan Demiröz de işe girebilmek için gelenler arasındaydı ancak yaş sınırının olması onu da büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Demiröz, günümüzde geçimin zor olduğunu belirterek, “İş istiyoruz ama bulamıyoruz. Bu işsizlik nereye kadar gidecek? Elimiz ayağımız tutuyor, biz de eve ekmek götürmek istiyoruz. İş verenler yaş sınırı koymuşlar, yaşımız büyük diye işsiz mi kalalım?” diye konuştu.

Görüşmeye giren vatandaşlar, girdiklerinde de büyük bir hüsrana uğradı. İddialarına göre, görüşmeyi yapan kadın görevlinin girdiklerinde “Hoş geldiniz ve iyi günler demeniz için lise mezunu olmanız gerekiyor” dediği öne sürüldü.

Öte yandan mülakata giden bir başörtülü kadın da kendisine “Başörtülü personel almıyoruz” denildiğini ileri sürdü.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ