Türkiye'de koronavirüs salgınının önüne geçilmesi için üst üste tedbirler alınırken AKP Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından bin üyeye rozet takıldığı ve çok sayıda kişinin katıldığı etkinlik gerçekleştirildi. Koronavirüs riskinin yok sayılması ve toplum sağlığının riske atılması büyük tepki çekti. AKP Diyarbakır İl Başkanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım şöyle oldu:

‘2023 HEDEFİNE İLERLİYORUZ’
“İl Başkanlığımız tarafından düzenlenen “Üye Katılım Programı” büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. @Akparti ailemize yeni katılan 1000 üyemize rozetleri takdim edildi. Türkiye'nin en çok üyesine sahip olan @Akparti 'miz ile 2023 hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz.”

‘UYARILAR BOŞA’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Umre’den dönenlerin 14 gün boyunca evlerinden çıkmamasını ve ziyaretçi kabul etmemelerini açıklamasına rağmen bazı illerde AKP’li teşkilatların ve belediye başkanlarının Umre’den dönenleri ziyaret ettikleri ortaya çıktı. Ancak bazı şehirlerde belediye başkanları ve bazı parti teşkilatları, umreden dönenlerin evlerine “Allah kabul etsin” ziyaretinde bulunuyor.

KOCAELİ

Kocaeli’de umreden dönen bir iş insanı ziyaret eden Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, gelen tepkiler üzerine “Arkadaşlar beş gün önceki ziyaretim bu, Nevzat Bey umreden geleli 25 gün oldu. Gecikmiş bir ziyaret bu” diyerek, kendisini savundu.

RİZE/HATAY/(MERSİN
Rize’de Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi de umreden dönen bir vatandaşı evinde ziyaret ederek, fotoğrafını paylaştı. Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, umreden dönen bir dava arkadaşını ziyaret ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Hatay’da AKP Reyhanlı İlçe Başkanı Mehmet Yumuşak ve beraberindeki grup, umreden dönen bir vatandaşın evine “Allah kabul etsin” ziyaretinde bulundu.

KAFTANCIOĞLU'NA TEPKİ
CHP İstanbul İl Başkanlığı’na yeniden seçilen Canan Kaftancıoğlu’nun İstanbul’da düzenlediği kongre tepkilere neden oldu. Koronavirüs nedeniyle birçok ilde programlar iptal edilirken, asıl mesleği doktorluk olan Kaftancıoğlu’nun salgını dikkate almaması eleştirildi.

Kaynak: Yeniçağ/Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ